המלגה החודשית המקסימלית לספורטאי אולימפי: 8,500 שקל

הוועד האולימפי אישר תוכנית תמיכה לקראת ריו 2016 ■ ארבעה ספורטאים משתייכים לסגל שזוכה לתמיכה הגבוהה ביותר: ריכטר, ג'רבי, שטילוב ודוידוביץ'

הספורטאים האולימפיים בישראל יחולקו לארבעה סגלים לקראת משחקי ריו 2016, שייקבעו את גובה המלגה החודשית ממנה ייהנו. כך נקבע אתמול בישיבת הוועד האולימפי הישראלי.

סכומי המילגה החודשית ייקבעו בהתאם לקריטריונים מקצועיים בהם יצטרכו הספורטאים לעמוד, כאשר הכניסה לסגלים תכלול רק את הענפים האולימפיים. הסגל היוקרתי ביותר יהיה "סגל זהב", שיאפשר לספורטאים המשתייכים אליו ליהנות ממלגה חודשית של 8,500 שקל; חברי "סגל כסף" יקבלו מלגה חודשית של 6,000 שקל, חברי "סגל ארד" יקבלו 4,500 שקל, וחברי "סגל בכיר" ייהנו מ-3,000 שקל בחודש.

ארבעת הספורטאים הבכירים היום נהנים מהשתייכים ל"סגל הזהב": סרגיי ריכטר, ירדן ג'רבי, אלכס שטילוב ומעיין דוידוביץ'.

יש לציין כי בנוסף לארבעת הסגלים שאושרו, יש שני סגלים נוספים - "סגל ריו 2016" שהתמיכה החודשית למשתייכים אליו מסתכמת ב-5,000 שקל בחודש, ו"סגל אולימפי מורחב" שהתמיכה בו עומדת על 2,500 שקל בחודש.

לפי הוועד האולימפי "השדרוג הכספי המדובר מגדיל את היקף התמיכה השנתית של הקרן לתמיכה בספורטאים האולימפיים של ישראל, קרן השותפים בה מנהל הספורט, הטוטו והוועד האולימפי בישראל, בכ-800 אלף שקל".

4 סגל זהב (8,500 שקל) - סרגיי ריכטר, אלכס שטילוב, מעיין דוידוביץ', ירדן ג'רבי.
12 סגל כסף (6,000 שקל) - הבולטים: טומי ארשנסקי, קמיליה מינטקה, יובל פרייליך, גל נבו, עמית עברי, יעקב תומרקין.
6 סגל ארד (4,500 שקל) - הבולטים: שלומי חיימי, גילי כהן, נוי שוורץ, ויקטוריה פילנובסקי.
12 סגל בכיר (3,000 שקל) - הבולטים: מאור חתואל, אנדי רם ויוני ארליך, מוטי לוגסי, מאור חתואל.
11 סגל ריו (5,000 שקל) - הבולטים: נטע ריבקין, גולן פולק, שגיא מוקי, אורי ששון דני פרידמן, לי קורזיץ.
3 סגל אולימפי מורחב (2,500 שקל).

בנוסף אישר הוועד האולימפי תוכנית אימון מנטאלי הישגי, שמטרתה לסייע לספורטאים להתמודד עם הלחצים המנטאליים במשחקים האולימפיים ולהגיע למיצוי הפוטנציאל במשחקים. בראש התוכנית יעמוד פסיכולוג הספורט אוהד מעוז, והיא תתמקד בשלב ראשון בתשעה ענפים. מעוז ילווה את הספורטאים לשלוש תחרויות בינלאומיות בשנה. עלות התוכנית מוערכת ב-750 אלף שקל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988