רופרט מרדוק תופר עסקה ב-14 מיליארד דולר לאיחוד שידורי הלוויין

בריטיש סקיי תרכוש שליטה בסקיי דויטשלנד ובסקיי איטליה, וכך תחלוש על 8.5 מיליון בתים נוספים באירופה ■ FOX, שתמכור את ספקיות הלוויין, תתמקד בתוכן

איל התקשורת רופרט מרדוק מעוניין לבצע עסקת ענק שתהפוך את בריטיש סקיי ברודקסטינג גרופ לענקית אירופית בתחום הטלוויזיה בלוויין, בעוד שחברת 21st Century FOX האמריקאית שלו תתמקד בתוכניות.

בריטיש סקיי, שמוחזקת חלקית בידי FOX, פועלת לביצוע עסקה המוערכת ב-10 מיליארד אירו (14 מיליארד דולר), לרכישת השליטה בספקיות הלוויין סקיי דויטשלנד וסקיי איטליה מידי FOX, כך לפי גורמים יודעי דבר. FOX מחזיקה 55% מסקיי דוטשלנד ו-100% מסקיי איטליה.

העסקה תעניק לבריטיש סקיי, שכבר כיום היא ספקית שירותי הטלוויזיה למנויים הגדולה ביותר בבריטניה, פיקוח על חברות שמוכרות תוכניות לוויין ל-8.5 מיליון בתים ברחבי גרמניה ואיטליה.

לאחר שתמכור את יחידות הטלוויזיה למנויים, תיוותר FOX עם רשתות כבלים וערוצי שידור, נוסף על אולפני טלוויזיה וקולנוע, מה שיהפוך אותה אטרקטיבית יותר למשקיעים המעוניינים להמר אך ורק על תחום ההפקה - ולא על הפצה.

לורה מרטין, אנליסטית בנידהאם, אמרה: "אני אוהבת את הרעיון הזה. זה מפריד את עסקי ההפצה מהתוכן".

החברות ניהלו מגעים במשך חודשים, וניתן יהיה להכריז על עסקה בקיץ הקרוב, אם כי ייתכן שעדיין לא יצליחו להגיע להסכם, כך לגברי גורמים המקורבים לנושא.

נציגי FOX, בריטיש סקיי וסקיי דויטשלנד לא הגיבו לידיעה.

צרו איתנו קשר *5988