התמונה שמסעירה את טורקיה: יועצו של ארדואן בועט במפגין

בזמן שהאווירה בטורקיה טעונה ממילא, עושה אחד מיועציו הקרובים של ראש הממשלה את הטעות שמאיימת כעת לסחוף את המדינה כולה: במהלך הפגנה סמוך לזירת אסון קריסת המכרה, תועד היועץ בועט בבטנו של מפגין ששכב על הקרקע

בצל אסון קריסת המכרה בטורקיה, הרוחות במדינה סוערות בשל תיעוד שבו נראה אחד מיועציו של ראש הממשלה ארדואן כשהוא בועט בבטנו של מפגין.

הצעיר, שהפגין במחאה על התנהלותה הלקויה של הממשלה בטיפול באסון הלאומי, נראה בתיעוד כשהוא מרותק אל הקרקע בידי אנשי הכוחות המיוחדים שליוו את ראש הממשלה שהיה במקום. בשלב זה ניגש אל הצעיר המנוטרל יוסוף ירקל, שנחשב לאחד מיועציו הקרובים של ארדואן, ובעט בו בבטנו ללא כל סיבה הנראית לעין.

ההפגנות סוחפות את המדינה מאז אמש, כשבאיסטנבול התרכזו המפגינים בשלוש כיכרות שונים בעיר, כשהם קוראים קריאות בגנות הממשל ונגד העומד בראשו. באנקרה, יצאו סטודנטים לצעדת מחאה לעבר משרד האנרגיה, שם נאלצה המשטרה לפזר אותם בעזרת זרנוקי מים.

לקראת ביקורו של הנשיא הטורקי עבדללה גול בזירת האסון, פינו היום כוחות המשטרה את ההמון שעדיין מתגודד בפתח המכרה, כשגם שם התפתחו עימותים בין שוטרים לאזרחים.

על פי עדכוני הרשויות במדינה, לפחות 282 בני אדם נהרגו באסון מכרה הפחם בסומה, שהוגדר כאסון המכרות החמור במדינה. כוחות החילוץ ממשיכים גם היום לנסות ולמצוא חיים מתחת לאדמה, זאת למרות הסיכויים הקלושים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988