המורה אדם ורטה פוטר מאורט; ספיר סבח: "הצדק נעשה"

המורה שעורר סערה בעקבות התבטאויותיו בבית ספר "אורט" פוטר ■ בהנהלה הסבירו כי הסיבה היא לא התקרית המפורסמת אלא קיצוצים ■ ורטה אמר שהוא לא חושש מפרנסתו וימשיך ללמד בבית ספר אחר

סוף ל"רומן" של המורה אדם ורטה ורשת אורט. המורה שעמד בעין הסערה בגלל דעות שסומנו כ"שמאלניות", פוטר מבית הספר בנימוק של "קיצוצים". גם מגמת "מחשבת ישראל" בה לימד נסגרה.

הפרשה פרצה לתודעה כשמי שהייתה תלמידתו, ספיר סבח, התלוננה על התבטאויותיו לאחר שאמר לטענתה בשיעור שצה"ל הוא צבא לא מוסרי. ורטה עמד בחודש פברואר בפני שימוע, אחריו הוחלט שלא לפטר אותו. היום דווח לראשונה בגלי צה"ל שההחלטה הייתה, כנראה, זמנית.

ורטה עצמו לא דואג לפרנסתו, כי העבודה בתיכון הייתה חלקית בלבד - 6 שעות שבועיות. "בטוח שכמו שאני לא מצטער על הפיטורים גם הם לא - זה משהו ברור", אמר ורטה לחדשות 2 Online.

התלמידה ספיר סבח: "הצדק נעשה"

גם ורטה לא יכול לקשור ישירות בין התקרית מלפני כמה חודשים לפיטוריו. "זה לא דבר יפה וכנראה שלא אתגעגע", אמר. "התלמידים עצמם מסכנים כי סוגרים להם את המגמה באמצע השנה". למרות זאת, את עבודתו בבית ספר אחר אחר, התיכון האנתרופוסופי בקריית טבעון, הוא ימשיך.

ספיר סבח שמחה לשמוע היום על התפטרתו. "הצדק נעשה", אמרה. "אני חיכיתי ועשיתי כל מה שעשיתי בשביל מטרה אחרת ברורה - להוציא לאור את מה שהתרחש בבית ספר במשך שנתיים".

ברשת "אורט" הסבירו כי ורטה לא פוטר על רקע אותה תקרית, אלא בשל קיצוצים במועצה המקומית קריית טבעון שהביאו לפיטוריהם - גם של מורים נוספים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988