"המניות בתיקי ההשקעות הן האפיק המועדף לנטילת סיכון"

כלכלני בנק לאומי: מומלץ על חשיפת יתר לשווקים מתעוררים, חשיפת יתר קלה למניות אירופה, וחשיפת חסר לארה"ב

בורסת תל אביב/ צילום אילוסטרציה: איל יצהר
בורסת תל אביב/ צילום אילוסטרציה: איל יצהר

"הרכיב המנייתי בתיק ההשקעות ממשיך להיות האפיק המועדף לנטילת סיכון. אנו ממליצים על משקל יתר משמעותי למניות חו"ל, לנוכח חולשת הביקושים המקומיים בישראל". כך כותבים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית על שוק ההון.

במניות חו"ל ממליצים בלאומי על חשיפת יתר לשווקים מתעוררים, חשיפת יתר קלה למניות אירופה, וחשיפת חסר לארה"ב. להערכתם, התמחור העדיף של מניות השווקים המתעוררים מספק תמורה לסיכון העודף בהשקעה בשווקים אלו, במיוחד במידה ורמת הנזילות בשווקים הגלובליים תמשיך להיות גבוהה.

לגבי תחום האג"ח ממליצים בלאומי על חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר (עד 5 שנים). "הראלי בחלק הארוך של העקומים (שקלי+צמוד), בשילוב רמת מחירים גבוהה, מגדיל את הסיכון בהחזקת פלח זה".

בחודשים האחרונים המליצו בלאומי להקטין באופן משמעותי את משקל האג"ח הקונצרני המקומי בתיק ההשקעות. זאת, "לאור הצמצום המתמשך ברמת המרווחים באפיק הקונצרני בישראל כך שלהערכתנו רמה זו כבר אינה משקפת באופן מספק את הסיכון. מומלצת חשיפה מצומצמת בלבד לאפיק, תוך התמקדות בסדרות של חברות תזרימיות בדירוגי השקעה בינוניים ומח"מ קצר (עד 3 שנים)".

לגבי שוקי האג"ח בחו"ל מעריכים כלכלני לאומי שהתשואות בחלק הארוך של העקומים המרכזיים בחו"ל, וכפועל יוצא מכך גם בשוק המקומי, צפויות לעלות בהדרגה, בטווח הזמן הבינוני (לאורך השנתיים-שלוש הקרובות), וזאת כתלות בהמשך השיפור בכלכלה הגלובלית. לכן, "מומלץ להימנע מאג"ח ממשלתיות של המדינות המפותחות המרכזיות (ארה"ב, גרמניה, יפן). אנו ממליצים על החזקה נמוכה של אג"ח קונצרני בחו"ל, תוך התרכזות בחלק הנמוך של דירוגי ההשקעה, ומח"מ בינוני-קצר. צמצום המרווחים באג"ח High Yield הגיע לכלל מיצוי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988