מגה ביטלה את הסדרי ההנחות עם מועדון הצרכנות "הוט"

המועדון מונה 170 אלף חברים ■ ההנחה בוטלה בעקבות תיקון בחוק הגנת הצרכן

סניף מגה בעיר / צילום: איל יצהר
סניף מגה בעיר / צילום: איל יצהר

רשת מגה ביטלה את ההסדר עם מועדון "הוט" לגבי מתן הנחות במסגרת "התו החכם". הביטול הגיע לאחר שעבר התיקון בחוק הגנת הצרכן, המחייב את הרשתות לכבד את תווי השי במלוא ערכם ולהאריך את תוקפם משמעותית.

ברשת מגה, כמו בשאר רשתות המזון, מקובל היה לרכוש את תווי הקנייה בערך מופחת ביחס לשוויים ברשתות אחרות - מה שנאסר עליהם לעשות בעקבות השינויים הרגולטוריים.

עמיתי "הוט" המבקשים להטעין את הכרטיס נתקלים כעת בהודעה באתר האינטרנט: "לאור תיקון 36 לחוק הגנת הצרכן, שבמסגרתו נקבע, בין היתר, כי הסכום הנקוב בתו קנייה יהיה אחיד לכל העסקים המנויים בו, אנו נאלצים לסיים את מיזם התו החכם, ולפיכך לא תתאפשרנה טעינות נוספות של הכרטיס".

משא-ומתן מול רשת חלופית

מועדון הצרכנות "הוט" מונה כיום כ-170 אלף עמיתים, והוא כורך תחת קורת-גג אחת את הסתדרות הטכנאים וההנדסאים, הסתדרות ולשכת המהנדסים, הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח, איגוד העובדים הסוציאליים ולאחרונה גם ארגון העיתונאים - עם הסכמים ייעודיים מול כ-5,000 ספקי שירותים ומוצרים.

כעת מקיימים ב"הוט" משא-ומתן מול רשת מזון חלופית, כדי להעניק לעמיתים הנחות גם בתחום המתבקש הזה, שנהנה ממימושים גבוהים של העמיתים.

בינתיים יוכלו מחזיקי התו לממש במגה את סכום הקנייה בכרטיסים שכבר רכשו - או לבטל את ההטבה ולהזדכות על מלוא הסכום.

צמצומי הנחות גם בשופרסל

אתמול (ב') פורסם ב"גלובס" כי הרשת המתחרה שופרסל הרעה את תנאי לקוחות מועדון "חבר", אף הוא אחד הגדולים היום בעולם מועדוני הצרכנות, וחתמה על הסכם המצמצם משמעותית את עומק ההטבות הניתנות ללקוח.

נראה כי מדובר במגמה של הרשתות, הנתונות לשחיקה בהכנסותיהן ומנסות לפצות על כך, כמו גם על שינויי הרגולציה המדוברים.

במועדון "הוט" אישרו את הידיעה.

מרשת מגה נמסר בתגובה: "בעקבות חוק התווים החדש אנו בוחנים את מדיניות ההנחות שלנו ונמצאים במשא-ומתן עם מספר חברות בנושא. מעבר לזה אין לנו כוונה להתייחס להסדר כזה או אחר מעל דפי העיתון".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988