יצרני טחינה בארכה על הקריאות לנקמה צרכנית: "אנו סמל לדו-קיום מופתי בין יהודים לערבים"

רושדי תעשיות מזון: "דוחים בשאט נפש כל ניסיון של גורמים קיצונים, לשרבב את שמה של החברה לנושאים אלו במטרה לפגוע במרקם החיים העדין במדינת ישראל"

טחינה בארכה / צילום: יחצ
טחינה בארכה / צילום: יחצ

הרשתות החברתיות ממשיכות להיות מוצפות בקריאות שונות לנקמה על חטיפתם ורציחתם של 3 הנערים והקריאות הללו הולכות ומקצינות. כעת מגיעה קריאה לחרם צרכנים על טחינה "בארכה" כיוון שהחברה נמצאת בבעלות משפחת באשיר מאום אל-פאחם.

הקריאה לחרם מתפשטת כאש בשדה קוצים ברשתות החברתיות כגון וואטסאפ ופייסבוק וזו הפעם הראשונה שישנה קריאה לנקמה צרכנית.

"טחינה של חברת 'בארכה' יש לה יותר משליש מאחוזי מכירות הטחינה, מקום ראשון בארץ במכירות... אתם יודעים מיהם בעלי החברה? ערבי! הנאמן למורשת עמו, הוא ושכמוהו הכניסו את המחבלת זועבי לכנסת הם אלה שטוענים שהחוטפים אינם טרוריסטים", נכתב בהודעה שמופצת בוואטסאפ (השגיאות במקור).

בהמשך נכתב: "כל אחד יכול לעשות את המעט ההכרחי וללכת לחנות לקנות טחינה של אחווה, זה גם פוגע ברווחים של 'בארכה' וגם מפרנס את מעגל העבודה היהודי - ישראלי. יש לנו כח ובפרט בוואטסאפ תוך מספר שבועות הם יאכלו הפסדים של מיליוני שקלים בחודש. אם כל אחד ישתף עם כל החברים זה אומר שבתוך שעה 200,000 איש מקבלים את ההודעה ולא קונים טחינה בארכה תכפילו את זה ב-15 שקל מחיר ממוצע לטחינה 'בארכה' זה הפסד של 3 מיליון שקל!!!"

מרושדי תעשיות מזון, יצרני טחינה בארכה, נמסר בתגובה: "אנו דוחים בשאט נפש כל ניסיון של גורמים קיצונים, לשרבב את שמה של החברה לנושאים אלו במטרה לפגוע במרקם החיים העדין במדינת ישראל.

"במשך 30 שנה, רושדי תעשיות מזון היא אות וסמל לדו-קיום מופתי בין עמים ובין מגזרים המבקשים לחיות יחדיו בשלום ובשלווה, על כך יעידו מאות העובדים שלנו במפעל הממוקם באלון התבור - יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים - הפועלים מדי יום, כולם יחד, תוך הפגנת כבוד והערכה הדדית, כמו גם פרס 'מפעל חיים', שניתן בחודש שעבר לבעלי המפעל, על ידי איגוד תעשיות המזון הישראלי, בגין פועלו לקידום ועידוד הדו קיום והקרבה בין העמים.

"לנו נותר רק לקוות, כי הציבור הישראלי, יהודים וערבים כאחד, לא יתנו במה או מקום לפעילויות קיצוניות משני הצדדים, המבקשים להחריב את אשר נבנה פה בעמל רב".

צרו איתנו קשר *5988