מה כתבו בר רפאלי ואייל גולן לחיילי צה"ל ברצועת עזה?

בין הריצה למקלט והצפייה בערוצי החדשות, סלבס ישראלים מצאו זמן לכתוב לחיילים מילות עידוד - בתקווה לחזק אותם בזמן מבצע "צוק איתן"

"צוק איתן" / צילום: רויטרס
"צוק איתן" / צילום: רויטרס

לא משנות עשרות ההפגנות של פעילים הימין ומהשמאל הפוליטי בעורף, עזבו את מגוון הדעות השונות של העם - כולם מסכימים על דבר אחד: חיילי צה"ל הם ללא ספק הגיבורים האמיתיים של מבצע "צוק איתן". כן, מגיעים להם מלוא הכבוד, ההערכה וגם החיזוקים.

וואלה! סלבס החליטה לערוך פרויקט מיוחד - שבמסגרתו פנתה לאנשי בידור מפורסמים וביקשה מהם לכתוב מספר מילות חיזוק לחיילים האמיצים שלוחמים בשטחים - בתקווה שאכן יקראו את המילים החמות ויבינו שכל עם ישראל עומד מאחוריהם.

בר רפאלי: "גאה בחיילי צה"ל המופלאים"

"מהרהורי לבי... זוהי המלחמה הראשונה שאני חווה כאדם בוגר, וזה לא קל, לגמרי לא קל. זה קורע את הלב והנשמה, מייסר ומעציב ומדכא ומפחיד. אולם מנגד, אני נפעמת מחוסנו, מאנושיותו, מעמידותו, מכוחו ומגדולתו של עם ישראל בזמן זה. והחיילים!!!! הילדים המופלאים, האמיצים, הנכונים והמוכנים לצאת לקרב צודק זה, ללא פחד וללא מורא, על מנת להגן על המדינה.

"אני גאה להיות חלק מהעם הנפלא הזה, אני גאה בחיילי צה"ל המופלאים, שעושים עבורנו את כל שביכולתם להעניק לנו את השקט והשלווה שאנו כה מייחלים לה. זה המקום להוסיף - 'עוד לא אבדה תקוותנו, התקווה בת שנות 2000, להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון ירושלים!'. לבי תפילה שהמבצע יסתיים במהרה וללא אבדות נוספות לחיילנו. אמן!! והחשוב מכל... יהי זכרם של הנופלים הגיבורים נצור בלבנו לעד באהבה ובהערכה אין קץ, בר".

אייל גולן: "תחזרו אלינו בריאים"

"מדי יום אני מתפלל לאלוהים, מתפלל שישמור עליכם חיילים גיבורים. אתם הבנים של כולנו, רק תחזרו אלינו בריאים ושלמים. אמן ואמן".

מיה דגן: "תשמרו על עצמכם"

"לאורך כל ילדותי, אבא שלי לא היה בבית. הוא היה בצבא, סגן אלוף בחיל חימוש. נלחם בששת הימים, נפצע במלחמת לבנון הראשונה, הקדיש את חייו לשמור על המדינה הזאת. אני זוכרת שכל החיים הייתי נורא גאה בו, שהוא אבא שלי. אני מרגישה אותו דבר עכשיו - גאווה גדולה! שאתם שומרים עלינו, ומאחלת לכם את אותו דבר שאיחלתי לאבא שלי - תחזרו בשלום ותשמרו על עצמכם. אוהבים אותכם פה מאוד. תודה!!!".

מיקי בוגנים: "עם ישראל כולו מחזק את ידיכם"

"אני חושב שבימים קשים שכאלה, כל האנרגיה צריכה להיות מכוונת לעידוד, לתמיכה ולאיחולים לחיילים האמיצים והמדהימים, שמחרפים את נפשם בלחימה, במטרה לשמור ולהבטיח את שלומנו. בואו לא נטעה - מדובר בצבא הכי הוגן, הכי מוסרי והכי טוב בעולם, שמורכב מטובי בנינו, אחינו וילדינו, ושאף אזרח לא ישכח את זה!

"במדינה שבה חילוקי דעות היא דבר שבשגרה, כולם מתאחדים מול קונצנזיוס אחד שהוא הצבא - ימנים, שמאלנים, נשים, גברים, דתיים וחרדים - זה הזמן להתאחד ופשוט להודות לצבא ולחיילים המדהימים האלה, על העבודה הקשה שהם עושים. חיילים יקרים, עם ישראל כולו מחזק את ידיכם ועומד מאחוריכם כל הזמן. מי ייתן ותחזרו הביתה במהרה, בשלום ולשלום, בשביל שתוכלו לשמוע כמה העם הזה אוהב אתכם! יישר כוח, עם ישראל חי!".

שרית חדד: "שאלוהים יברך את כל חיילי צה"ל"

"אני אמנם עדיין לא אמא, אבל בכל רגע מאז החלה המלחמה, אני לא מפסיקה לחשוב על הקשר שבן אם ובנה החייל. המחשבה שאימהות לחיילים לא יודעות באופן וודאי שבנם יחזור הביתה, מעלה בי דמעות ותחושת תסכול. זה ברור שכל צלצול טלפון, כל דפיקה בדלת, כל מבזק חדשות מאיץ את דפיקות הלב, ורף החרדה רק עולה עד לתחושת חוסר אונים.

"אני מעריצה את האימהות הללו, ובאותה נשימה אני מעריצה את החיילים שלנו - על האומץ, על המוטיבציה ועל היכולת לשים את עצמם בסיכון כל-כך גבוה עבור המדינה. אני מניחה שבסתר ליבם הדאגה על מי שנשאר מאחוריהם קיימת בכל רגע בלחימה, וזה כנראה מה שנותן להם את הכוח לעמוד בכזו גבורה במשימות שהם נדרשים לבצע.

"בזמן שכולנו מנהלים חיי שיגרה בזכות החיילים שלנו, הם בעצם מאפשרים לנו חופש. חופש שהוא כל-כך לא מובן מאליו. בזמן שאנחנו ישנים, אוכלים, עובדים - הם נלחמים! למרות שהמלחמה הזו נכפתה עלינו, אנו עם חזק! עורף וצבא מאוחדים יחד, בזכות הצבא שלנו שהוא צבא העם - צבא שבנוי על הבנים, אחים, אבות ובעלים שלנו, החוזק שלנו ברור, והמלחמה שלנו צודקת. שאלוהים יברך את כל חיילי צה"ל וישמור עליהם בריאים ושלמים. אמן".

צרו איתנו קשר *5988