"או"ם, אם לא הייתי מכיר אותך הייתי חושב שאתה פרודיה"

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, כותב בעמוד הפייסבוק של הארגון הבינלאומי: "היות שאני מכיר אותך, או"ם, אני יודע שאתה טרגדיה ■ פרושאור זועם על הודעת הארגון שבה הובע צער על הפרתה של הפסקת האש, בלי לציין שחמאס הוא שהפר אותה

רון פרושאור / צלם: שחר עזרן
רון פרושאור / צלם: שחר עזרן

במכתב "אישי" לארגון האומות המאוחדות, כותב שגריר ישראל לארגון, רון פרושאור: "שלום או"ם, אם לא הייתי מכיר אותך, הייתי חושב שאתה פרודיה; היות שאני מכיר אותך, אני יודע שמדובר בטרגדיה".

פרושאור פרסם את המכתב בעמוד הפייסבוק של או"ם, שרושם לזכותו כ-1.3 מיליון לייקים.

קצפו של פרושאור יצא על הודעת הארגון בעקבות הפרתו של הסכם הפסקת האש בעזה בין ישראל לחמאס, שבה לא צויין שחמאס הוא שהפר את הפסקת האש.

בפנותו ישירות לאו"ם, כותב פרושאור: "הבוקר פרסמת הודעה. בהודעה נכתב שאתה מאוכזב מכך ששני הצדדים לא הגיעו להסכמה בנושא הפסקת האש. לא יכולתי שלא להבחין בכך שאין איזכור של אחד הצדדים, הצד שהפר את הפסקת האש. יש לו שם. קוראים לו חמאס. הוא האויב שלנו. אני מעוניין לעשות ביניכם היכרות..."

פרושאור ממשיך: "מדינות רבות בעולם מכירות בחמאס כארגון טרור. במגילת היסוד של הארגון כתוב שמטרתו להשמיד את ישראל. חמאס שיגר יותר מ-3000 טילים לעבר ישראל בחודש שחלף. הוא חטף ילדים ישראליים. הוא חפר מנהרות טרור כדי לבצע פעולות טרור המוניות. הוא הפר את כל הפסקות האש שעליהן חתמה ישראל".

"או"ם, אם לא הייתי מכיר אותך, הייתי חושב שאתה פרודיה. מההיכרות ביננו אני יודע שאתה טרגדיה", מסיים פרושאור.

או"ם טרם הגיב על המכתב.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988