משתדרג: מנכ"ל כיל יזכה לחבילת אופציות בשווי 5 מיליון שקל

מדיניות התגמול שאסיפת בעלי המניות תצטרך לאשר תכלול גם מענק מיוחד לנושאי משרה ושינוי תמהיל השכר של היו"ר ניר גלעד ושל המנכ"ל סטפן בורגס

סטפן בורגס / צילום: סיון פרג'
סטפן בורגס / צילום: סיון פרג'

חברת הדשנים הישראלית כיל מקבוצת החברה לישראל דיווחה היום (ה') על כינוס אסיפת בעלי מניות בסוף חודש אוקטובר על מנת לאשר שינויים במדיניות התגמול לבכיריה. מדובר על מדיניות תגמול שנתית שתהיה תקפה החל משנת 2015.

במסגרת עדכונים אלו תתבקש האסיפה לאשר 3 נושאים מרכזיים. הראשון הוא הקצאת חבילות אופציות למנכ"ל סטפן בורגס (בשווי של כ-5 מיליון שקל) ול-450 מעובדי החברה. זאת, בנוסף לתוכנית תגמול של 11,800 עובדים בכיל, בעלות מוערכת של כ-17.5 מיליון דולר.

נזכיר כי אשתקד נהנה בורגס משכר בעלות של כ-20 מיליון שקל - בסיס של 5.2 מיליון שקל, מענק של 6 מיליון שקל ותגמול מנייתי בסך 8.1 מיליון שקל. מלבד בורגס, כל אחד מ-4 בכירים אחרים בחברה נהנו מעלות שכר שנעה בין 6 ל-8 מיליון שקל.

הנושא השני הוא מתן "מענק מיוחד". מדובר על מענק נפרד מהמענק השנתי, והוא ייקבע לפי פרמטרים כמותיים ואיכותיים, שטרם ניתן גילוי לגביהם. הסכום הכולל של מענק זה, יחד עם המענק השנתי, יהווה עד 6 משכורות חודשיות. בחברה ציינו כי מענק זה נועד לאפשר את תגמולם של נושאי המשרה בעלי הישגים מיוחדים, שלא באו לידי ביטוי בהכרח במדדים שנקבעו לקביעת המענק השנתי. במילים אחרות - החברה משאירה פה שיקול דעת נרחב יותר להענקת בונוס לבכיריה.

שינוי נוסף במדיניות נעשה בתמהיל השכר של יו"ר החברה ניר גלעד ושל בורגס, כאשר הרכיב הקבוע (שכר בסיס ותנאים מלווים) עולה ברף העליון ב-10%, בעוד שהרכיב המשתנה (מענק ואופציות) מצטמצם ב-10%.

שינויים אלו במדיניות השכר דורשים את המלצתה של חברת הייעוץ אנטרופי, המייעצת לגופים מוסדיים באסיפות בעלי מניות בנושא שכר. נזכיר כי העדכון האחרון של מדיניות השכר בכיל לווה בלא מעט דרמה, עקב התנגדותה של אנטרופי שטענה כי קיים קושי להעריך את הקשר בין ביצועי החברה להיקפי התגמול. חברת הייעוץ אף המליצה להתנגד לסעיפי המענק והגמול ההוני של בורגס, אך חרף התנגדות זו אישרה בסופו של דבר אסיפת בעלי המניות של כיל את מדיניות התגמול.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988