חמאס: לא מפחדים מכניסה קרקעית נוספת

דובר חמאס: "אנו בחמאס מוכנים לשמור על עמנו, עזה הייתה ותישאר בית קברות לפולשים"

צוק איתן / צילום: רויטרס
צוק איתן / צילום: רויטרס

לאחר יום של שיגורים בלתי פוסקים לעבר יישובי ישראל, שיגר השר וחבר הקבינט גלעד ארדן מסר חריף לחמאס לפיו ישראל קרובה מתמיד לפעולה קרקעית. הארגון לא נשאר חייב והגיב תוך זמן קצר. "האיומים הישראלים בפתיחתה מחדש של מלחמה קרקעית לא מרתיעים אותנו", אמר סאמי אבו זוהרי, דובר הארגון.

לדברי אבו זוהרי, "אנו בחמאס מוכנים לשמור על עמנו, עזה הייתה ותישאר בית קברות לפולשים". דובר הארגון התייחס גם להשמדת המגדל בין 14 הקומות במרכז העיר עזה, בניין ששימש כחמ"ל לארגון הטרור העזתי. "מדובר בהסלמה מסוכנת", אמר הדובר. "הטענות של הכובשים שהבניין הוא מרכז של חמאס הן שק להצדקת פשע מלחמה".

במקביל להגברת הלחץ מצד צה"ל, מדווחים כלי תקשורת פלסטינים המצטטים מקורב לראש הלשכה המדינית של החמאס, כי חאלד משעל נתן את הסכמתו להסכם הסדרה שיכלול מספר סעיפים: הפסקת אש, פתיחת מעברים, שיקום רצועת עזה, הרחבת מרחב הדיג וצמצום אזור החיץ לאורך הגדר. עוד טען הגורם, כי משעל הסכים לוותר זמנית על הדרישות לנמל אווירי וימי, ועל שחרור האסירים הפלסטינים שנעצרו מאז החל המבצע.

מוקדם יותר אתמול התייחס השר ארדן לתסכול הגובר בקרב תושבי הדרום, שרבים מהם החליטו לעזוב את בתיהם בעקבות הירי. בדברים שאמר למהדורת סוף השבוע בחדשות 2 הוא טען כי ישראל קרובה יותר לכניסה קרקעית מחודשת לעזה מאשר להסדרה. "האם ההכרעה הזו כבר התקבלה? לא. אבל אנחנו קרובים אליה יותר משהיינו אי פעם", הדגיש השר ארדן.

"אני בהחלט מזדהה עם התחושות של התושבים, וצריך להצדיע להם על האומץ והנחישות, אנחנו מחויבים שהמבצע הזה לא יסתיים במצב שהיה לפניו - מה שהיה לא יהיה", הדגיש השר ארדן. דבריו נאמרים כיממה לאחר שהילד דניאל טרגרמן בן ה-4 נהרג מפצצת מרגמה ביישוב במועצה האזורית אשכול. "צריך לכך סבלנות וצריך לכך נחישות", הוסיף ארדן.

עוד אמר השר כי "אנחנו לא יכולים לחזור למצב של מעברים פתוחים כדי שהחמאס יבנה מחדש את כל היכולות שהוא איבד במבצע הזה והוא איבד הרבה מאוד יכולות - את המנהרות, חלק נכבד מהמערך הרקטי שלו וכמה מראשי הארגון בסיכולים הממוקדים של צה"ל".

"חמאס ממשיך לירות וזה לא עובד. כרגע מדיניות התגובה של ישראל, כך אני מעריך, יש קשר בינה לבין הקרבה שלנו למבצע קרקעי", הדגיש השר וחבר הקבינט. "החמאס ממשיך בהתשה ואנחנו בכתישה מהאוויר, אבל זה לא מצב שיכול להימשך שבועות ארוכים. תכלית של מבצע קרקעי יכול להיות כיבוש מלא ומיטוט שלטון החמאס, או התקפות נקודתיות על חטיבות הארגון".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988