כיל מוכרת לאלבמרל חצי מהחזקתה במפעל בתרכובות ברום

המיזם המשותף ושותפיו יהיו הבעלים והמפעיל של מפעל בהולנד, בעל כושר ייצור של 2,400 טון בשנה שכבר פועל, ומפעל בישראל בעל כושר ייצור של 10,000 טון בשנה, שיתחיל לפעול ברבעון הרביעי של 2014

חברת כיל ממשיכה לפעול לצמצום פעילותה בישראל. זאת, על רקע המלצות ועדת ששינסקי 2.

כיל ואלבמרל הודיעו היום כי הגיעו להסכם להקמת מיזם משותף לייצור מעכבי בעירה פולימריים FR-122P של כיל ו- GreenCrestשל אלבמרל. מעכבי בעירה אלו פותחו במטרה להחליף את מעכב הבעירה HBCD שהיה מעכב הבעירה המוביל לשימושי EPS ו-XPS אך מוצא משימוש בהדרגה במדינות האיחוד האירופי, ביפן, ובמדינות נוספות.

המיזם המשותף ושותפיו יהיו הבעלים והמפעיל של מפעל בהולנד, בעל כושר ייצור של 2,400 טון בשנה שכבר פועל, ומפעל בישראל בעל כושר ייצור של 10,000 טון בשנה, שיתחיל לפעול ברבעון הרביעי של 2014.

כך כיל למעשה מוכרת חצי מהחזקתה במתקן בתרכובות ברום בנאות חובב.

המיזם המשותף יגביר את כושר הייצור בשוק, באופן שיענה על הצמיחה הדרושה עבור האיחוד האירופי ושאר העולם לאור ההוצאה של HBCD משימוש.

העסקה כפופה לסגירת תנאים מסוימים כולל אישורים רגולטורים וצפויה להסגר במהלך 2015.

אילן אלקן, סמנכ"ל מעכבי בעירה, כיל מוצרים תעשייתיים אמר כי "הייצור של מוצרים פולימרים חדשניים וברי קיימא אלו במתקני הייצור של כיל בישראל ובהולנד, יסייע לענות לביקוש ההולך וגדל בשוק למעכבי בעירה מהדור הבא. מעכבי בעירה אלו עומדים בדרישות הרגולטוריות הגבוהות ביותר, ומאפשרים את ביצוע המעבר מ-HCBD במסגרת לוחות הזמנים שנקבעו על ידי הרגולטורים באיחוד האירופי. השקענו רבות כדי להציג את המוצרים הפולימריים שלנו, ואנו מקדמים בברכה את שיתוף הפעולה עם אלבמרל שיבטיח כי הלקוחות של החברות יקבלו פתרון חדשני לייצור מוצרי ההמשך שלהם ויעמדו בכל תקני בטיחות האש".

צרו איתנו קשר *5988