רשת: אין שום מניעה לתת תוכניות לג'ודי מוזס או ליהיא לפיד

זכיינית ערוץ 2 "רשת" דוחה את טענות ארגון אומ"ץ ואינה מוצאת טעם לפגם בשידור והפקת תוכניות בהגשתן של ג'ודי שלום ניר מוזס וליהיא לפיד

ליהיא לפיד, ספר בישול צמחוני לאביטל סבג / צילום: חנוך גריזיצקי
ליהיא לפיד, ספר בישול צמחוני לאביטל סבג / צילום: חנוך גריזיצקי

זכיינית ערוץ 2 "רשת" מאשרת כי היא בוחנת שידור תוכניות בהגשת ג'ודי שלום ניר מוזס וליהיא לפיד, ודוחה את טענת ארגון אומ"ץ כי יש טעם לפגם בעניין. זאת לאור העובדה שהשתיים הן נשות שרים - הראשונה היא רעייתו של השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום ואילו לפיד נשואה לשר האוצר, יאיר לפיד. "רשת לא מוצאת טעם לפגם בשידור והפקת תוכניות בהגשתן, ואינה סבורה כי יש לפסול אותן מלהגיש תוכניות שכאלה, רק בשל היותן נשואות לאנשי ציבור".

על פי מכתבה של רשת לארגון אומ"ץ, "ג'ודי שלום ניר מוזס וליהיא לפיד הינן נשות תקשורת בעלות עבר עשיר ומגוון בעשייה התקשורתית, הן על מסך הטלוויזיה, הן ברדיו והן מעל דפי העיתונים. בשני המקרים פעילותן בתחום התקשורת החלה עוד טרם נבחרו בעליהן לתפקידים ציבוריים.

"כלי התקשורת בכלל ומסך הטלוויזיה בפרט, מלאים בדוגמאות אין ספור לפעילות של בני זוג ו/או בני משפחה של אנשי ציבור, או אנשי ציבור עצמם. כך, נציין רק לשם הדוגמה את גאולה אבן, ליאור שליין ואמילי עמרוסי".

ברשת אומרים כי אם וכאשר, שלום ניר מוזס ולפיד יגישו "שתי תוכניות נפרדות", אשר "תכניהן ייקבעו באופן אובייקטיב, ענייני, לפי צרכי השעה, היבטי תרבות והשיח הציבורי במדינת ישראל. זהותם של מגישי התוכנית, או קשריהם האישיים, אין להם דבר ועניין עם עצם בחירת התוכנית, קביעת תכניה, בנוסף, כל אחת מהן אינה עורכת או מגישה לבדה את התוכנית, אלא מהווה חלק מצוות".

מרשת נמסר בתגובה: "על אף האמור במכתב שנשלח מרשת לאומץ, מי שעוסק בטלוויזיה יודע היטב כי לפני עלייתן של תוכניות, מכל סוג וז'אנר, מתקיים הליך של פיתוח ורק לאחריו מתקבלת החלטה לגבי עליית התוכנית, זאת על פי שיקולים וצרכים של הזכיין המשדר. בכל מקרה, ליהיא לפיד לא תערוך ולא תגיש תוכנית ברשת, והפרסומים על כך היו שגויים ומוקדמים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988