דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

צפו במכוניות החדשות המונעות על מימן

אחרי המכוניות החשמליות וההיברידיות, כך נראה הדבר הגדול הבא בתחום הרכב: הצצה לדגמים החדשים מבית לקסוס, BMW וטויוטה שמהווים את הסנונית שמבשרת על מהפכת ההנעה במימן

הכיוון ההיברידי המובהק של טויוטה בעשר השנים האחרונות חלחל באופן טבעי גם אל מותג היוקרה לקסוס ושני המותגים חולקים רעיונות משותפים ובמקרים מסוימים גם מכלולים דומים. נראה כי תפיסת העולם הזו תישמר גם בתחום ההנעה באמצעות מימן כפי שראינו לאחרונה בטויוטה מיראי.

על-פי ידיעות שמגיעות מאוסטרליה, נראה כי ב-2017 נחזה בלקסוס LS ראשונה שמונעת במימן והמכונית תיבנה על בסיס ה-LS החדשה שכבר נמצאת בדרך אך בהתאם לדרישות הטכניות של מערכת המימן, החזית של המכונית תהיה שונה מהאל אס הרגילה לטובת פתחי אוורור גדולים יותר והיא תכלול כמובן גם מנועים חשמליים שיניעו אותה.

בזמן שלקסוס מתכננת את מכונית הפרימיום המונעת במימן, BMW תציג בתערוכת דטרויט את ספינת הדגל המימנית שלה, תשע שנים אחרי שהתחילו המהנדסים הגרמנים לעסוק בפרויקט. הפיתוח המושלם של יחידת ההנעה היה בעוכריהם של מהנדסי החברה וזה אחד הדברים שמנע מהם להציג את המכונית בצורה מושלמת בעבר למרות שדגם ראשוני הגיע לשלב נסיעות מבחן כפי שניתן לראות בתמונות הללו מלפני כמה שנים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות