הניצב החשוד בעבירות מין - סגן המפכ"ל ניסים מור

(עדכון) - הותר לפרסום: הניצב שנחשד בעבירות מין בכ-9 שוטרות הוא סגנו של דנינו ■ בחקירתו הודה כי לא פעל כראוי, אך טען: העבירות אתיות ולא פליליות ■ מור לחדשות 2: "ספק אם אוכל לשוב למשטרה"

ניצב ניסים מור / צילום: עמית שאבי - ידיעות אחרונות
ניצב ניסים מור / צילום: עמית שאבי - ידיעות אחרונות

הותר לפרסום: ניצב ניסים מור, סגנו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, הוא הקצין הבכיר החשוד בביצוע עבירות מין במספר שוטרות ומתנדבות ששירתו תחת פיקודו.

מור, שנחקר במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), הודיע הערב כי הוא מוותר על החיסיון המוענק לו על-פי חוק ומוכן לאפשר את פרסום שמו.

בשיחה עם חדשות 2 העריך ניצב מור כי כפי שהדברים נראים כעת, ספק אם ישוב לשרת במשטרה לאחר החקירה. לדבריו "עדיין לא מדובר בסוף פסוק, וצריך להמתין עד שתסתיים מלאכת החוקרים".

מור הוא הניצב השישי שמסתבך בעת האחרונה. הוא התגייס למשטרה ב-1981, קודם לדרגת תת-ניצב ב-2004 ו-3 שנים לאחר מכן קודם לניצב ומונה למפקד מחוז המרכז במשטרה. בשנת 2010 מונה מור לראש אגף שיטור וביטחון במשטרה, ו-3 שנים לאחר מכן מונה לסגן המפכ"ל, תפקיד שבו הוא משמש עד היום.

בכל החשדות המיוחסים למור מדובר בשוטרות שפנו אליו לסיוע בבקשות שונות. במקרה האחרון, בו מיוחסים לו הטרדה מינית לכאורה וביצוע מעשה מגונה לכאורה בשוטרת זוטרה, מדובר היה בשוטרת שפנתה אליו מתוך מצוקה אישית קשה מאוד.

על-פי החשד, סגן המפכ"ל שלח לשוטרת הזוטרה הודעות SMS שכללו תכנים מיניים בוטים, ובמקרה אחד, בעת שנפגש עמה, אף נישק אותה על פיה.

השוטרת דיווחה על שאירע ואף הראתה את המסרונים לקצין שהיה אחראי עליה, אולם הוא לא דיווח על כך. רק בחלוף זמן, בשיחה אקראית עם קצין בכיר בדרגת תת-ניצב, הוא סיפר לו על ההודעות שראה - ובתגובה דיווח על כך אותו תת-ניצב למחלקה לחקירות שוטרים.

דנינו: "רצף אירועים קשה ומביך"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, התייחס היום (ב') למשבר המחריף בצמרת הארגון, עם חשיפת החשדות האחרונים נגד סגנו. "רצף האירועים הקשה והמביך הזה מחייב טיפול שורש", אמר דנינו במסיבת עיתונאים שערך.

"צבר האירועים בצמרת המשטרה הוא אכן קשה, מביך, מתסכל. זה אירוע שעל פניו הוא מאוד חמור, ואי-אפשר לעבור עליו לסדר היום. זה אירוע שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועים שבהם היו מעורבים בכירים בארגון", הדגיש דנינו. "זו סדרה של אירועים שפגעו באמון הציבור ובצדק - ומחייבים טיפול שורש. אני עצוב עבור 30 אלף שוטרים ו-37 אלף מתנדבים שהתעוררו הבוקר לכותרות הללו".

צרו איתנו קשר *5988