הנקמה על רצח הטייס: מטוסים ירדנים תקפו יעדי דאע"ש

ימים ספורים לאחר פרסום סרטון הוצאתו האכזרית להורג של הטייס הירדני, תקפו היום מטוסי חיל האוויר של הממלכה ההאשמית שורה של יעדי דאע"ש בצפון סוריה ■ על-פי הדיווח, עם שובם ממשימת הקרב, חגו המטוסים כאות כבוד מעל בית הטייס

דאע"ש / צילום: רויטרס
דאע"ש / צילום: רויטרס

ירדן נוקמת על הרג הטייס בידי ארגון דאע"ש: מטוסי חיל האוויר הירדני תקפו היום (ה') יעדים של ארגון המדינה האסלאמית בצפון סוריה - כך מדווחת רשת "אל-ערביה".

על-פי דיווח נוסף בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים שביצעו את ההפצצות חגו מעל לעיר הולדתו של הטייס שנרצח ומעל לבירה עמאן לאחר שביצעו את המתקפה - זאת כנקמה על רצח הטייס.

צעדים אלה מצטרפים לצעדי נקמה קודמים שביצעה ירדן: אמש החלו במדינה בגל הוצאות להורג של מחבלים בעקבות הוצאתו להורג של הטייס מועטז אל-קסאסבה, שהסרטון המזעזע בו הוא נראה נשרף למוות בידי אנשי דאע"ש פורסם שלשום, לאחר שככל הנראה הוא נרצח כבר בחודש שעבר. הפעולות הללו מגיעות לאחר שאמש הבטיח הצבא הירדני ש"התגובה שלנו תזעזע את האדמה".

אמש הוצאה להורג בתלייה סאג'ידה א-רישאווי, המחבלת שניסתה לבצע פיגוע התאבדות בממלכה ב-2005 ואת שחרורה דרש ארגון דאע"ש במהלך המשא ומתן בתמורה לשחרור הטייס הירדני שנשבה בידי הארגון. המחבלת השתייכה לארגון אל-קעידה ונלכדה לפני הקמתו של דאע"ש, וכעת בירדן מבינים שהמשא ומתן לשחרור הטייס היה למעשה רק מסך עשן, שכן אל-קסאסבה כבר לא היה בין החיים.

במקביל, הוציאו הירדנים להורג בכיר בארגון אל קעידה שנידון למוות על חלקו בתכנון הפיגועים של 2005. האיש, זיאל קארבולי, אזרח עירק, הורשע ב-2008 ולמרות שנקבע כי יוצא להורג גזר דינו נדחה, אך בשעות הבוקר המוקדמות הוא נתלה בכלא בו הוחזק.

צרו איתנו קשר *5988