משרדי פרסום | לפני כולם

תקציב הפרסום של קופת-חולים מאוחדת יוצא למכרז

התקציב טופל ב-3 השנים האחרונות במשרד הפרסום ענבר-מרחב, ומועד ההתקשרות עימו תם ■ בשנה החולפת פרסמה הקופה בהיקף של 27 מיליון שקל במחירי מחירון

מאוחדת / צילום: תמר מצפי
מאוחדת / צילום: תמר מצפי

פחות משנה לאחר ששוק הפרסום געש בשל מכרזים בתחום שירותי הבריאות, שוב מונח על המדף תרציב של קופת-חולים: ל"גלובס" נודע כי תקציב הפרסום של קופת-חולים מאוחדת יוצא למכרז.

בתקציב הפרסום של מאוחדת מטפל בשנים האחרונות משרד הפרסום ענבר-מרחב. המשרד זכה בתקציב לפני כ-3 שנים, ומועד ההתקשרות של הקופה עימו תם. מאחר שמדובר בגוף ממשלתי, מחויבת הקופה לצאת למכרז חדש.

בשנה החולפת פרסמה הקופה בהיקף של 27 מיליון שקל במחירי מחירון.

מכרז הפרסום אליו יוצאת הקופה יכלול שני שלבים: הראשון שלב מצגות משרד ושאלון. מתוך הניגשים ייבחרו 5 משרדים, שיעלו לשלב המצגות הקריאטיביות.

מאז שקיבלו את התקציב מובילים ענבר-מרחב מרחב קו פרסומי בכיכובו של איש הטלוויזיה צביקה הדר, שנבחר לשמש כפרזנטור של הקופה בין היתר לאחר שעבר אירוע רפואי חמור, שלאחריו ערך שינוי דרסטי באורח חייו. הקמפיין שמוביל הדר הוא תחת הסיסמה "להיות בריא ולהישאר בריא".

תקציבי הפרסום של קופות-החולים נגזרים על-פי מפתח חברים לקופה, כשעל כל חבר מותר להוציא סכום מסוים. כנגזרת מכך התקציב הגדול ביותר הוא של שירותי בריאות כללית, שהחליפה רק לפני כשנה משרד פרסום והעבירה את התקציב שלה ממקאן-אריקסון לפובליסיס.

התקציב השני בגודלו הוא של קופת-חולים מכבי, שמטופל ביהושע TBWA; אחריו תקציב קופת-חולים לאומית, שאף הוא החליף השנה ידיים ועבר לראובני-פרידן; ותקציב מאוחדת, שטופל כאמור ב-3 השנים האחרונות בענבר-מרחב.

בסיטואציה הנוכחית בשוק מרבית משרדי הפרסום הגדולים - ובהם מקאן, אדלר-חומסקי, באומן-בר-ריבנאי וגליקמן-נטלר-סמסונוב - אינם מטפלים בתקציבי קופות-חולים, ויש להניח שלכן תהיה היענות גבוהה יחסית למכרז.

סמנכ"ל השיווק של קופת-חולים מאוחדת, רון שולויס, אישר את הידיעה והסביר כי לקופה יש קו אסטרטגי ברור, אך תקציבי הפרסום שלה אינם מין הגבוהים, ולכן והציפייה היא שמשרד הפרסום יילחם עבור הקופה "עם סכין בין השיניים" ויציג פתרונות קריאטיביים חכמים ויעילים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988