יום קשה בבורסות אסיה: שנחאי והונג-קונג נפלו כ-6%

(עדכון) - מדד CSI 500 הסיני משלים קריסה של כ-37% תוך פחות מחודש ■ המסחר הופסק בדרמטיות בכ-40% מכלל המניות הסיניות ■ הבנק המרכזי הודיע היום כי יספק "נזילות מלאה" לשוק המניות

בורסות אסיה / צילום: רויטרס
בורסות אסיה / צילום: רויטרס

סין מפילה את העולם: ירידות שערים חדות נרשמו הבוקר (ד') בבורסות אסיה, כשהמניות הסיניות המשיכו בצלילה חופשית חרף מאמצי הממשל לעצור את סחף המכירות. הירידות החדות בסין הפילו גם את הונג-קונג וכמובן מגיעות גם לאירופה ולארה"ב, כאשר החוזים העתידיים על מדדי המניות בוול סטריט יורדים בכ-1%.

החוזים ירדו בכ-1.4% אך הירידות התמתנו בעקבות דבריו של ר"מ יוון שהבטיח להציג הצעה חדשה לנושים בימים הקרובים.

אתמול (ג') הכריזה סין על צעדים נוספים לבלימת המפולת בבורסה, ביניהם הגבלה על המסחר היומי במדד CSI 500 - המדד, אשר מורכב מ-500 החברות הגדולות ביותר שנסחרות בשנחאי ושנזן, קרס בכ-37% תוך פחות מחודש. [לסיפור המלא]

גם היום ניסה הבנק המרכזי של סין להרגיע את הרוחות, וציין בהודעה באתר האינטרנט שלו כי יספק "נזילות מלאה" לשוק המניות וימנע "סיכונים מערכתיים".

בניסיון נוסף לעצור את גל המכירות, כ-1,300 חברות סיניות עצרו את המסחר במניותיהן, במטרה להגן על שעריהן. מדובר בלא פחות מ-40% מסך המניות בשוק הסיני. רוב החברות לא סיפקו הסבר באשר להפסקת המסחר.

סין מנסה לעשות הכל כדי לבלום המפולת: תרכוש מניות קטנות

שאלות השאלות: בורסת סין עדיין יקרה?

בסופו של דבר, מדד שנחאי קיזז את הירידות מעט לכ-6% לעומת נפילה של יותר מ-8% בתחילת היום, והוא משלים ירידה שבועית של יותר מ-3% וירידה חודשית של יותר מ-16%.

"נסיגת השוק הסיני מתרחבת כעת לעוד שווקים פיננסיים, דבר היוצר גל של פאניקה והיעדר נזילות", ציינו הבוקר ב-Wanda Futures, מבייג'ינג.

הנפילה היום מגיעה למרות התחייבות של הבנק המרכזי הסיני לעקוב מקרוב אחר שוק המניות ולהמשיך לנקוט צעדים שונים לתמיכה בשוק.

[לפורטל הפיננסי][לבורסות בעולם]

צרו איתנו קשר *5988