"המפולת בסין יצרה הזדמנויות בבורסה של שנחאי"

שרודרס: "אנו מעריכים שהצניחה במדד 300 המניות המובילות בבורסת שנחאי צפויה להיבלם סביב 3,000 נקודות או לפני כן. כעת, לאחר הירידות האחרונות המניות בסין חזרו להיסחר בערכים סבירים"

אזור העסקים בשנחאי / צילום: רויטרס
אזור העסקים בשנחאי / צילום: רויטרס

"אנו מעריכים שהצניחה במדד 300 המניות המובילות בבורסת שנחאי צפויה להיבלם סביב 3,000 נקודות או לפני כן. כעת, לאחר הירידות האחרונות המניות בסין חזרו להיסחר בערכים סבירים", כך אומרים כלכלני חברת ההשקעות שרודרס בסקירה שפרסמו על רקע הטלטלות האחרונות בסין.

בשרודרס מציינים בטווח הקצר הלחץ עשוי להימשך ולהביא להמשך ירידות אולם מדד ה-CSI 300 נסחר כעת סביב מכפיל 13.5 ל-12 החודשים הקרובים לעומת 18.6 לפני הירידות. כלומר בדיסקאונט של 9% לממוצע ב-10 השנים האחרונות והוא בהחלט לא יקר.

המפולת בסין נרגעה ביומיים האחרונים כשמדד בורסת שנחאי זינק בכ-10% לאחר הנפילות האחרונות.

מתווכי נדל"ן בסין טענו בשבוע שעבר כי בימים האחרונים היצע הדירות והבתים גדל בצורה חדה בשל משקיעים המעמידים למכירה את הדירות והבתים שלהם במטרה להתמודד עם הפסדי העתק בבורסה הסינית. כמו כן, אותם משקיעים מציעים את הבתים שלהם בהנחות גדולות של 10% ויותר.

קוי איג'ון, סוכן נדל"ן בחברת Shanghai Junda Property Services, אמר בראיון לתקשורת המקומית כי לפחות 4 לקוחות שלו ביקשו למכור בדחיפות את הבתים שלהם לאחר שנכוו בשוק המניות.

הסערה בשוק המניות בסין הובילה לקריסה של יותר מ-20% במדד השנגחאי קומפוסייט בחודש האחרון, בעוד השנזן קומפוסייט סבל מירידות של יותר מ-30% באותה תקופה. "חלק מהמשקיעים מכרו את המניות שלהם במארס ואפריל במטרה לרכוש נדל"ן. כעת אנו רואים אנשים שמוכרים נדל"ן אחרי שספגו הפסדים כבדים בשוק המניות", אמר קוי בראיון לעיתון "צ'יינה דיילי".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988