סוכל ניסיון לתקיפת סייבר על משרד הביטחון

מייל אליו מצורף קובץ זדוני הגיע למחשבים רבים ברשת הפתוחה של המשרד ■ הקובץ כלל תוכנה שמאפשרת בין השאר להשתלט מרחוק על מחשבים ולערוך בהם חיפוש ■ משרד הביטחון: מערכות ההגנה מנעו פגיעה ברשת

הונאה משפט דין  / צלם: טינקסטוק
הונאה משפט דין / צלם: טינקסטוק

מתקפת סייבר על מחשבי משרד הביטחון סוכלה בשבועות האחרונים - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. מייל נגוע שנשלח לאנשי משרד הביטחון, והופיע תחת כותרת שאסורה בשלב זה לפרסום, הכיל "קבצים זדוניים" שהיו עלולים לאפשר מעקב מרחוק אחר חלק ממחשבי המשרד ברשת הפתוחה.

הקובץ המצורף נחסם על ידי מערכות ההגנה במשרד הביטחון, אך המייל המדובר הגיע למשתמשים רבים במספר אגפים. אנשי הביטחון במשרד התריעו בפני העובדים על הנושא, זאת לאחר שחשפו אותו, על מנת לחדד את הנהלים במקרים דומים, באם ייקרו בעתיד.

מטרת השולחים הייתה לחדור למחשבים, ובתוך המייל היה קישור שמוביל להורדה. על פי בדיקה שנערכה במשרד הביטחון, הקובץ הזדוני מאפשר שליחה מרחוק, ויכולות של הקלטת הקשות מקלדת, חיפוש ושידור קבצים והעברת צילומי מסך. בפועל, לפי הבדיקה, לא היו משתמשים שהפעילו את הקישור. הרשת לא נדבקה, אך המקרה מצוי בחקירה של גופי הביטחון.

משרד הביטחון מסר בתגובה: "לא מדובר במערכות המחשב הפנימיות ו/או המסווגות של המשרד אלא ברשת האינטרנט הפתוחה והבלתי מסווגת. מערכות ההגנה של המשרד נכנסו לפעולה כך שרשת האינטרנט לא נפגעה כלל".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988