ח"כ בצלאל סמוטריץ': "ההומואים שולטים בתקשורת"

חבר הכנסת מהבית היהודי יוצא שוב נגד הקהילה הגאה ונגד "שליטתה בתקשורת שקובעת מה מותר ומה אסור" ■ "עורכי חדשות ומגישי חדשות - דעה כמו שלי הם לא יוכלו לשמוע ויחתכו אותי אחרי רבע משפט"

בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת
בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת

"המון המון המון בכירים בשוק התקשורת במדינת ישראל, אלה שמחזיקים את המיקרופון וקובעים לכולנו מה אנחנו צריכים לחשוב ומה אנחנו צריכים לומר, הם הומואים... אני משוכנע ש-95% מהאזרחים במדינה היו רוצים להקים משפחות לתפארת נורמליות ובריאות שיולידו להם נכדים. אדם בריא, אדם נורמלי, זה מה שהוא רוצה" - כך מסביר היום (ה') חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי את הסיבה לקבלה, הבעייתית לדבריו, של קהילת הלהט"ב בחברה.

בראיון לחיים לוינסון ויפעת ארליך ברדיו "גלי ישראל" הוסיף סמוטריץ': "האנשים האלה (ההומואים) מחזיקים כוח אדיר ביכולת עיצוב התודעה שלנו כחברה. כלי התקשורת מיישרים קו עם תקינות מסוימת עם מה מותר לומר ומה אסור לומר, וזה משפיע על הלך-הרוח של החברה. עשרות רבות של גורמים הכי דומיננטיים, גיבורי תרבות, עורכי חדשות ומגישי חדשות, באופן טבעי דעה כמו שלי הם לא יוכלו לשמוע ויחתכו אותי אחרי רבע משפט, ואני יוצא הזוי כי אני לא מצליח להסביר את עצמי".

בהמשך הראיון נשאל סמוטריץ' אם יחזור על הביטוי "מצעד התועבה" אותו צייץ בהתייחס למצעד הגאווה, ואשר אותו גינה השבוע יו"ר מפלגתו, נפתלי בנט, שאמר: "אלה ביטויים שאין להם מקום, ואכן חבריי לסיעה השתמשו בהם. הערתי להם על זה באופן אישי".

סמוטריץ' השיב כי "אני לא אמרתי את הביטוי הזה, הוא נכתב בתורה. אם יו"ר המפלגה שלי רוצה לצנזר את התורה - שיהיה בריא. אני לא מצנזר את התורה".

* השתתף בהכנת הכתבה: יהושע בריינר

צרו איתנו קשר *5988