בחסות משבר הפליטים: פעילי דאע"ש חודרים לאירופה

אתר בריטי מציג את הקלות בה ניתן לרכוש מסמכים מזויפים של סורים שנהרגו ולהיכנס באמצעותם לאירופה בחסות זרם מבקשי המקלט ■ כתב האתר נסע לטורקיה והשיג מסמכים מזויפים ■ "הם מקבלים זהות חדשה וממתינים להוראה לפעול"

פליטים מסוריה / צילום: רויטרס
פליטים מסוריה / צילום: רויטרס

מקימים תאי טרור בחסות גלי הפליטים: תחקיר שנערך באתר ה"דיילי מייל" הבריטי מעלה תמונה מדאיגה לפיה טרוריסטים מארגון דאע"ש קונים תעודות זהות סוריות מזויפות - ונכנסים באמצעותן לאירופה, שם הם מקימים תאי טרור חדשים.

כתב האתר הבריטי הצליח לקנות השבוע בקלות דרכון, תעודת זהות ורישיון נהיגה סורים מסוחר שפועל בעיירת גבול טורקית. המסמכים המקוריים, שעדיין לא מולאו בפרטים, נגנבו מסוריה. בתוך ארבעה ימים, הזייפן הוסיף תמונה של הכתב - ו'העניק' לו את זהותו של אזרח סורי מחאלב שנהרג בשנה שעברה בתמורה ל-2,000 דולרים בלבד.

הזייפן מטורקיה הודה באוזניו של כתב ה"דיילי מייל" שחלק מלקוחותיו הם פעילי טרור המבקשים להיכנס לאירופה באמצעות התעודות המזויפות ובחסות גל הפליטים שנמלט מסוריה. "כך לוחמי דאע"ש מצטרפים לאנשים במסע לאירופה", העיד הזייפן בפניו של הכתב. "הם ממתינים לרגע הנכון כדי לשוב ולפעול למען דאע"ש".

התחקיר מתפרסם על רקע התרעה של ממשלת לבנון מהימים האחרונים שטענה כי לפחות 100 מהגרים סורים שהגיעו לאחרונה לאירופה הם למעשה קנאים מוסלמים משורות ארגון הטרור דאע"ש שיצאו ליבשת דרך טורקיה ויוון. על-פי המידע, הקבוצה הקיצונית שלחה ליבשת אנשי ג'יהאד מאומנים במטרה לתקוף מטרות מערביות.

ולא רק טרוריסטים עושים שימוש במסמכים המזויפים: גם מהגרי עבודה רבים מהמזרח התיכון שמחפשים הזדמנויות כלכליות במדינות אחרות, מנצלים את האהדה לפליטים הסורים בעקבות מלחמת האזרחים במדינה, שעד כה אילצה 4 מיליון בני אדם לנוס ממולדתם.

"כל אחד רוצה להיות סורי עכשיו. עכשיו כולם מקבלים בברכה את הסורים, אבל יש גם אנשים רבים מכל רחבי העולם שמזדהים עכשיו כסורים כדי לקבל חיים חדשים באירופה", סיפר זייפן התעודות לכתבי האתר.

בשבועיים האחרונים, איתרו פקידי מכס גרמניים חבילות המכילות מספר רב של דרכונים סוריים ריקים. החבילות הכילו גם דרכונים אמיתיים וגם מזויפים. "הנתונים האחרונים מאשרים כי הונאת מסמכים נמצאת במגמת עלייה", אמר דובר רשות המכס בגרמניה. "אין ספק שאנשי הג'יהאד להוטים לנצל את משבר הפליטים הנוכחי כיד לחדור לאירופה. בכאוס הנוכחי, דרכונים מזויפים מספקים כיסוי כמעט מושלם".

צרו איתנו קשר *5988