הנקראות ביותר

האם ז'ורז'ה מנדש הוא סוכן השחקנים "החזק" בעולם?

לפי בדיקה של "פורבס", מתווך הכדורגל הפורטוגלי, שבין לקוחותיו נמנים כריסטיאנו רונאלדו, חאמס רודריגז, דייגו קוסטה, דויד דה חאה וז'וזה מוריניו - מכניס עמלות נמוכות יותר משל סקוט בוראס, סוכן הבייסבול האמריקאי

סוכן השחקנים ז'ורז'ה מנדש עם כריסטיאנו רונאלדו / צלם: רויטרס
סוכן השחקנים ז'ורז'ה מנדש עם כריסטיאנו רונאלדו / צלם: רויטרס

ז'ורז'ה מנדש, סוכנם (בין היתר) של כריסטיאנו רונאלדו, חאמס רודריגז, דייגו קוסטה, דויד דה חאה וז'וזה מוריניו - אינו המתווך הכי "מוצלח" בספורט העולמי: על-פי דירוג חדש של "פורבס", כלל המיוצגים של הפורטוגלי חתומים כיום על חוזים בשווי כולל של 956.4 מיליון דולר, המבטיחים לו עמלות מקסימליות של 95.6 מיליון דולר - מקום שני ברשימת סוכני הספורט המצליחים ברחבי הגלובוס.

המחקר של "פורבס", שבדק את כלל העסקאות בהם תיווכו הסוכנים בענפי הכדורגל, הכדורסל, הפוטבול, ההוקי קרח והבייסבול - מצא שהסוכן העוצמתי ביותר מגיע דווקא מהתחום האחרון: סקוט בוראס האמריקאי, שמנהל חוזים בשווי כולל של 2.3 מיליארד דולר של שחקנים פעילים מליגת ה-MLB, כך שהעמלות שלו מוערכות ב-117.1 מיליון דולר.

הבדיקה לא לקחה בחשבון את ענפי הטניס והגולף, שם לא נוהגים השחקנים להעניק עמלה לנציגים שלהם מתוך הכספים שהם מכניסים מהטורנירים בהם הם משתתפים - אלא אך ורק בגין הסכמי פרסום ושיווק. דבר אחד שלא נלקח בחשבון על-ידי "פורבס" - העובדה שמנדש, למשל, פעיל גם בהשקעות צד ג' בזכויות מכירה של שחקני כדורגל.

אגב, סוכן מוכר נוסף מעולם הכדורגל שהגיע לרשימה של "פורבס" הוא מינו ראיולה ההולנדי-איטלקי, שבין לקוחותיו ניתן למנות את זלאטן איברהמוביץ', פול פוגבה, רומלו לוקאקו ומריו באלוטלי - עם חוזים בשווי 285.7 מיליון דולר (עמלות של כ-28.6 מיליון).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות