עובדת בכירה במשרד ראש הממשלה חשודה במרמה

במשטרה חושדים שהעובדת ניצלה את קשריה ואת עמדתה כדי לקדם את עסקיו של קרוב משפחתה ■ העובדת וקרוב המשפחה נחקרו באזהרה במשרדי להב 433 בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

חשד למרמה במשרד ראש הממשלה: יחידת להב 433 במשטרה חקרה היום (ד') באזהרה עובדת בכירה במשרד בחשד שניסתה לקדם את עסקיו הפרטיים של קרוב משפחתה. גם קרוב המשפחה נחקר באזהרה.

החקירה החלה לאחר שהתעורר חשד לכך שהעובדת פעלה במסגרת תפקידה וקשריה לקידום עניינים הקשורים לעסקיו הפרטיים של אותו קרוב. במסגרת הפעילות המשטרתית ערכו שוטרי היחידה חיפוש בבית החשודים ובמשרדי העסק הפרטי. במהלך החיפוש נתפסו מחשבים ומסמכים.

בלהב 433 הדגישו כי השניים נחקרו במשך כשמונה שעות במשרדי היחידה, בסיומה שוחררו בתנאים כספיים ונאסר עליהם ליצור קשר עם מעורבים. לשניים מיוחסות עבירות של מרמה והפרת אמונים. החקירה מלווה מראשיתה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

במקביל לפרשה זו נחקרת בחודשים האחרונים פרשה 242, הידועה גם בכינויים "פרשת השחיתות הציבורית" ו"פרשת ישראל ביתנו". במסגרת הפרשה הסבוכה עולים חשדות לקיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה בכירים בשירות הציבורי בעבר ובהווה העבירו במסגרת תפקידם הציבורי סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם. מספר עדי מדינה גויסו במהלך החקירה, בהם גם יו"ר המועצה האזורית שומרון לשעבר גרשון מסיקה.

על פי ההערכות, בפרשה יוגשו מספר כתבי אישום נגד בכירים בעבר במערכות הציבוריות. המשטרה צפויה להמליץ להגיש כתבי אישום נגד מספר רב של פעילים מישראל ביתנו, שהבכירה ביניהם היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988