מיילן עברה את המכשול הרגולטורי האחרון להשתלטות על פריגו

החברה האמריקאית קיבלה הלילה את אישור רשויות ההגבלים בארה"ב לרכוש את פריגו ■ כעת מה שנותר היא הסכמת בעלי המניות של פריגו; הדד ליין - ב-13 בנובמבר

רוברט קורי / צילום: בלומברג
רוברט קורי / צילום: בלומברג

מיילן ממשיכה בניסיונות ההשתלטות על חברת פריגו, והיא קיבלה הלילה את אישור רשויות ההגבלים בארה"ב לרכוש את פריגו. פריגו, מצידה, משיכה להתנגד להצעות הרכש של מיילן בטענה כי אינה מספקת ערך לבעלי המניות.

הצעתה של מיילן כוללת תשלום של 2.3 מניות מיילן ו-75 דולר במזומן עבור כל מניית פריגו , כלומר, כ-180 דולר - פרמיה של 13% על מחיר מניית פריגו. בסה"כ שווי העסקה כיום כ-26.5 מיליארד דולר. בפריגו מתנגדים בתוקף להצעת הרכש, וממליצים שוב לבעלי המניות לא להיענות לה. ההצעה בתוקף עד ל-13 בנובמבר.

מיילן הודיעה הלילה, כי רשות ההגבלים האמריקאית (FTC) העניקה את האישור לרכישה וזהו המכשול הרגולטורי האחרון שעומד בפני מיילן להשתלטות.

לדברי יו"ר מיילן רוברט קורי, "אנחנו מאושרים מקבלת האישור ע"י ה-FTC שמעמיד אותנו במצב טוב לרכישת פריגו. מה שנשאר עכשיו זו רק הסכמת בעלי המניות של פריגו. אנחנו בטוחים כי בעלי המניות יסכימו בסופו של דבר לרכישה עד 13 בנובמבר". היו"ר קורי נמצא בישראל והוא ייפגש עם משקיעי פריגו בניסיון לשכנע אותם להיענות להצעת הרכש.

קורי אמר היום בטקס פתיחת המסחר בבורסה, כי "עם או בלי פריגו - נישאר בבורסה בת"א. זה כבוד להיות כאן ואני גאה מאוד להיות פה בישראל. מיילן התחילה בעיר קטנה במערב וירג'יניה וגדלנו ברחבי ארה"ב. התפתחנו לפעילות ב-150 מדינות ואנחנו נרגשים להרחיב את פעילותנו גם לישראל".

מניית מיילן תחל להיסחר היום בבורסה בת"א במסגרת הרישום הכפול וכחלק מהניסיון שלה להשתלט על פריגו. הצעת הרכש של מיילן לבעלי המניות של פריגו כוללת גם רכיב מנייתי, וכחברה במסגרת הרישום הכפול היא זכאית לפטור מפרסום תשקיף שאושר על ידי רשות ניירות ערך. לכן, חלק מהמאבק של מיילן ופריגו היה גם בזירה המשפטית.

הבורסה הבהירה היום, כי מניית מיילן לא תצורף למדדי הבורסה במסלול מהיר, וצירופה למדדים תלוי בהצעת הרכש. אם הצעת הרכש תיענה בחיוב ע"י בעלי המניות של פריגו, מיילן תחליף את פריגו בכל המדדים אליהם היא שייכת במועד עדכון המדדים ב-15 בדצמבר, כשהודעה על כך תצא לכל המאוחר ב-15 בנובמבר לאחר אסיפת בעלי מניות פריגו. אם הצעת הרכש לא תיענה, המניה תצטרף למדדים בנפרד בעדכון המדדים כאמור.

בתוך כך, מיילן הודיעה שבכוונתה לכנס לאחר השלמת העסקה אסיפת בעלי מניות, במטרה לדון בביטול מניות הבכורה שהוקצו לקרן ההולנדית (מנגנון גלולת הרעל). נזכיר שזה היה אחד התנאים שבו מיילן אמורה לעמוד כחלק מרישומה למסחר בבורסה בת"א.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988