"גלובס" מציג: 8 אתרי אינטרנט צרכניים ששווה לכם להכיר

אתרים צרכניים צצים חדשות לבקרים, אך לעתים דווקא השימושיים שבהם נסתרים מן העין ■ "גלובס" מספק הצצה לאתרים שיקלו על חייו של כל צרכן - החל מהשוואת חלפים וטיפולים לרכב ועד קבלת החזרים כספיים על קניות

אתרים צרכניים צצים חדשות לבקרים, אך לעתים דווקא השימושיים שבהם נסתרים מן העין. "גלובס" מספק הצצה לאתרים שיקלו על חייו של כל צרכן: החל מהשוואת חלפים וטיפולים לרכב, דרך השלמת הציוד במטבח ועד קבלת החזרים כספיים על קניות:

אתר גלגלים: לפני שיוצאים למוסך

■ על האתר: הפורטל גלגלים מציע זירת מסחר לחלקי חילוף לרכב ולטיפולים. לצד זירת המכרז לטיפולים ולחלקי חילוף למכוניות, פועלת זירת מסחר נפרדת לבעלי אופנועים ולקטנועים וזירה נפרדת למשאיות.

■ איך זה עובד? בזירת הטיפולים מכניסים את פרטי הרכב ואת הסיבה לביקור הצפוי במוסך, ובהתאם לכך מתחילים לקבל הצעות ממוסכים. ההצעות נערכות בשיטת מכרז כאשר באתר חברים 950 מוסכים. הצעת המחיר שמתקבלת מהמוסכים כוללת פירוט מלא באשר לתוכן הטיפול ולחלקי החילוף שהוא כולל והיא מחייבת. ההשוואה, שאת תוצאותיה ניתן לקרוא כטבלה רוחבית, היא לא רק בהיבט המחיר אלא של הטיפול. עוד כולל האתר דירוג של מוסכים, מה שמספק אינדיקציה לרמת השירות.

■ עלות: הצרכנים מבצעים את העסקה ישירות מול המוסכים המשלמים פרמיה לאתר. חבל רק שצריך להירשם למערכת כדי לקבל הצעות. ההרשמה כרוכה במסירת פרטים בהם מספר טלפון, כתובת מייל, עיר מגורים ומספר רכב. כל נרשם יכול לבקש 5 בקשות בשנה חינם. הצעות מחיר לטיפולים ניתן לקבל ללא הגבלה.

■ בשורה התחתונה: הצרכן נחשף לפערי מחיר מפתיעים, ויידע הוא כוח. כך למשל, בחיפוש אחר טיפול 100 אלף לרכב מסוג ניסאן טידה מודל 2008, טווח ההצעות נע בין 450 שקל במוסך בחורשים ועד 1,230 שקל באשדוד. בטבלה המפרטת את ההשוואה בהצעה היקרה נכללים חלפים נוספים והטיפול נראה מקיף בהרבה.

■ כתובת: Galgalim.co.il

אתר הפוך: הספקים יוצרים קשר בעצמם

■ על האתר: פלטפורמה חדשה המאפשרת ללקוחות לבצע השוואת מחירים במקום אחד באמצעות אינטראקציה אישית ישירה עם ספקים מתחומים רבים: ביטוח, משכנתאות, נדל"ן, רכב, הלוואות ועד הסרת שיער וטיפולי אסתטיקה.

■ איך זה עובד: בוחרים את הקטגוריה הרצויה, ממלאים מידע ופרטים אישיים ותוך 48 שעות 3-6 ספקים מובילים יוצרים קשר טלפוני עם הצעות רלוונטיות להשוואה. נוסף לאתר קיימת אפליקציה ידידותית לשימוש דומה היישר מהנייד. היוזמים מבטיחים בקרת איכות גבוהה על הספקים באמצעות תחקיר ובקרה על איכות השירות, בין השאר באמצעות מנגנון בשם "מלשינון" המאפשר ללקוחות לתת משוב (חיובי או שלילי) על הספקים, המחירים שהוצעו להם ואיכות השירות. מאחורי המיזם, אגב, עומדים 3 שמות מוכרים בעולם העסקים: דרור חיימוביץ', רפי אלימלך ורות שטרית.

■ עלות: אין עלות להשתתפות ב"מכרז" הפוך.

■ בשורה התחתונה: אין זה המיזם הראשון בתחום, והאפקטיביות תימדד בשימוש בפועל בהתאם לתחום המבוקש. העיצוב, על כל פנים, ידידותי וצבעוני הן באתר והן באפליקציה.

■ כתובת: hafooch.co.il

אתר קאשבק: לקבל כסף חזרה

■ על האתר: גם לערוך קניות אונליין, וגם לקבל על זה כסף: אתרי קאשבק הם מצרך מבוקש בזירה הבינלאומית - ובזו הישראלית, משום מה, פחות הופנמה האפשרות לקבל חזרה חלק מהוצאות הקנייה. אתר קאשבק ישראלי מציע את הפטנט בגרסה מקומית: החזרים על רכישה בחנויות רבות ואהודות בארץ ובעולם. ברשימת האתרים הכלולים בגרסה הישראלית, שמות מוכרים במיוחד כמו eBay, עלי אקספרס, נקסט, סטרוברי, אסוס, איי-הרב, גרופון, וואלה שופס ועוד.

■ איך זה עובד? האתר, למעשה, מקבל תשלום עבור פרסום החנויות המופיעות באתר ומשתמש בו כדי לשלם חזרה אחוז נקוב מראש על כל רכישה (בהתאם לאתר לחשבון הפייפאל או ישירות לבנק. מה שחשוב לזכור הוא שעל הרכישה לעבור דרך הלינק לאתרים מאתר קאשבק.

■ עלות: אין. רק החזר עבור רכישות שעלותן כמובן בהתאם לאתרים השונים.

■ בשורה התחתונה: מי שממילא קונה באתרים המדוברים, כמעט פשע לא לעשות את זה בשיטת הקאשבק.

■ כתובת: cashback.co.il

אתר זותמודה: אופנה מיד שנייה

■ על האתר: המיוחד באתר, המציע קנייה ומכירה של פריטי אופנה הישר מהארון הפרטי של הגולשות, הוא שלצרכנים ובעיקר לצרכניות יש פלטפורמת מסחר המתנהלת ביניהן - המוכרות והקונות (כשהתשלום עובר דרך האתר).

■ איך זה עובד? מגוון פריטים, מבגדים ואקססוריז של אסוס, דרך בזארה ומנגו ועד למותגי על בהם גוצ'י, ארמני ועוד - מוצעים באתר, ולצדם המחיר שמבקשת המוכרת בעבורם. אפשר לנהל משא-ומתן, ולהציע למוכרת מחיר אחר מזה שהיא מבקשת. המוכרת יכולה להרוויח כסף מפריטים שלא בשימוש והקונה יכולה למצוא פריטים שווים, חלקם אפילו חדשים, במחירים משתלמים. באתר מבטיחים שלא כל פריט שנשלח עולה מיד למכירה, אלא שעליו לעמוד בקריטריון של אופנתיות כשהוא מלווה בתמונה ברורה. לפי מדיניות האתר, ניתן להחזיר את הפריט הנרכש תוך 10 ימים ולקבל החזר כספי בניכוי דמי המשלוח.

■ עלות: טווח המחירים רחב.

■ בשורה התחתונה: יש מציאות. נעליים של אוסקר דה לה רנטה נמכרו ב-440 שקל, תיק ערב של גוצ'י ב-390 שקל ("חדש באריזה, נקנה ב-600 אירו בחנות המותג במילאנו") ותיק של אלכסנדר וואנג ב-1,200 שקל. בכל עסקה המוכרת משלמת עמלה של 15% ממחיר הפריט והתשלום מהקונה מועבר אליה דרך האתר באמצעות פייפאל.

■ כתובת: Zotamoda.com

אתר זיפי: הגוגל של השופינג

■ על האתר: האתר מציע פלטפורמת חיפוש ומכירה רוחבית המאפשרת לרכוש דרכו מוצרים מאתרים בינלאומיים בהם eBay, אמזון, עלי אקספרס, דיל אקסטרים ועוד. בשורת חיפוש של מוצר מסוים מוצגות תוצאות בעברית ממגוון אתרים. בשלב זה מוצעת ההצעה הזולה ביותר ובשלב מאוחר יותר יוצגו התוצאות המשתלמות ביותר אשר משקללות את המחיר יחד עם פידבקים שקיבל המוכר או המוצר.

■ איך זה עובד? הקנייה מתבצעת ישירות מול אתר Zipy שהוא אתר ישראלי, כך שאין צורך בכרטיס אשראי בינלאומי וכל סעיפי חוק הצרכן הישראלי חלים על הקנייה. גם שירות הלקוחות הזמין 24/7 מתבצע בעברית. עוד כולל האתר מחשבון מכס ומיסוי. בשלב זה כל המוצרים המוצעים באתר הם של אתרים בינלאומיים כאשר אתרים ישראלים עדיין לא מוטמעים בפלטפורמה.

■ עלות: פרמיית השירות במחיר המוצר נעה בין 0% ל-12% (השיעור יורד ככל שמחיר המוצר עולה). הפתרון שמציע האתר Zipy בכל הנוגע למשלוחים מאתרים שלא שולחים לארץ הוא שילוח דרך כתובת אמריקאית. עלות השילוח נקבעת בהתאם לחבילה.

■ בשורה התחתונה: אתר יעיל, אך הכול תלוי במחיר השילוח, שעלול להכפיל את מחיר המוצר. כך למשל לתחפושת של נסיכה לילדות שעולה 150 שקל יש להוסיף 142 שקל כדמי משלוח. במקרה אחר, דמי המשלוח לחולצת ספורט לגבר שמחירה 137 שקל עומדים על 46 שקל.

■ כתובת: Zipy.co.il

אתר דיזרטס: מוצרי אפייה במחיר סיטונאי

■ על האתר: מוצרי אפייה מקצועיים גם לקונדיטורים חובבים. כל מי שמתורגל בתחום יודע שחומרי גלם איכותיים (שוקולד איכותי, אגוזים למיניהם, תמציות ועוד) אינם עסק זול. בשיתוף-פעולה עם הקונדיטור אורן בקר התחדש האתר "דיזרטס", שפעל בעבר בממשק מעט מיושן ומסורבל, והוא מציע בעיצוב ידידותי וקל לתפעול, מחירים סיטונאיים למוצרי האפייה וגם מוצרים שלא היו קיימים קודם, כמו אריזות מקרונים למילוי.

■ איך זה עובד? הרכישה משלל קטגוריות מגוון - חומרי גלם, מליות, שוקולד, אבקות, קישוטים לעוגה, תמציות וצבעי מאכל, פטיפורים, טארטלטים, קמחים, עזרי אפייה, מחיות פרי ועוד.

■ עלות: מכיוון שמדובר במוצרי מזון, המשלוח אינו בדואר אלא באמצעות שליח בעלות של 29 שקל, תוך אפשרות לאיסוף עצמי חינם. מחיר מינימום להזמנה - 199 שקל.

■ בשורה התחתונה: הזדמנות מתוקה ויעילה.

■ כתובת: desserts.co.il

אתר SLK: סל קניות

■ על האתר: "מהפכת קניות קהילתית - מזמינים משלוחים מחנויות בשכונה" - זה המוטו של המיזם, המעניק פלטפורמה של מכירה אונליין לחנויות קטנות ושכונתיות שלא נהנות מיתרון הרשתות בזירת האונליין. מאחורי המיזם היפה הזה עומדת עסקת win-win: עידוד חנויות ועסקים קטנים מחד, והרחבת הנגישות לצרכן מנגד.

■ איך זה עובד? הלקוח בוחר סוג חנות סופרמרקט, ירקנייה, דגים, אלכוהול ועוד - מאתר חנויות קרובות המשתתפות במיזם על פי הכתובת שהוא מזין, בוחר צורת תשלום ומבצע הזמנה. ההזמנה מועברת על ידי האתר לחנות, נארזת ונשלחת לצרכן.

■ עלות: המחירים, חשוב לציין, זהים למחירים בחנויות או נמוכים מהם, והמשלוחים בעלות סמלית ופעמים רבות חינם (מעל סכום סמלי), כאלה המאפשרים הזמנות קטנות ותכופות לשמירה על טריות ולא מחייבים משלוח גדול - כפי שמסבירים מקימי האתר.

■ בשורה התחתונה: האתר בתחילת דרכו, וכיום כולל המיזם עשרות חנויות באיזור תל אביב ומעט חנויות פזורות (בהוד השרון, למשל); היוזמים פועלים להרחבת המאגר הן לטובת העסקים עצמם והן עבור הלקוחות. את המשתמשים הם מזמינים להעניק משוב לשירות בחנויות הקיימות או להמליץ על חנויות להצטרפות למיזם. על כל פנים, מדובר ביוזמה מבורכת שיש לקוות שתתרחב לאזורים נוספים.

■ כתובת: slk.co.il

אתר האוס אין: אאוטלט רהיטי ילדים

■ על האתר: שלל חנויות אאוטלט בתחום הריהוט פזורות ברחבי הארץ, ונחמד לגלות שאפשר להכניס את עולם החנויות הללו גם לזירה המקוונת.

■ איך זה עובד? באתר מוצעים פריטי אאוטלט וליד כל אחד מהם מוצג המחיר ושיעור ההנחה שהוא משקף. המבחר לא גדול ומונה עשרות בודדות של פריטים, אבל ייתכן שדווקא מה שאתם מחפשים נמצא שם. חבל שלא ניתן להשלים את ההזמנה באתר, אלא באמצעות הזמנה טלפונית.

■ עלות: באתר מובטחות הנחות של עד 80, למשל כוורת מעוצבת עם דלתות לתלייה ב-1,000 שקל במקום ב-2,000 שקל, מיטת ילדים מעץ מלא ב-2,000 שקל במקום ב-3,600 שקל ועוד. יש לקחת בחשבון דמי משלוח והרכבה במידת הצורך שלא כלולים במחיר.

■ בשורה התחתונה: יעיל, חבל שהמבחר קטן.

■ כתובת: housein.co.il

צרו איתנו קשר *5988