לאחר ההתרסקות: פוטין הורה על הפסקת הטיסות למצרים

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה להפסיק טיסות של חברות תעופה רוסיות למצרים בעקבות התרסקות המטוס של חברת "מטרו-ג'ט" בסוף השבוע שעבר ■ בכך הופכת רוסיה למדינה השנייה שמחליטה להשעות את הטיסות למצרים לאחר שגם מנגנוני הביטחון בבריטניה הורו לחברות התעופה להפסיק את הטיסות לשארם א- שייח'

התרסקות המטוס הרוסי / צילום: רויטרס
התרסקות המטוס הרוסי / צילום: רויטרס

החשד שמדובר באירוע טרור גובר, ברוסיה לא לוקחים סיכונים: שבוע לאחר התרסקות המטוס הרוסי שהובילה למותם של 224 נוסעים החליט נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להפסיק את הטיסות למצרים עד שיתבררו הסיבות להתרסקות המטוס בסיני.

ההחלטה של פוטין התקבלה לאחר שראש המודיעין בארצו, אלכסנדר בורטניקוב, המליץ לקרמלין על השעיית טיסות התיירים לשארם א- שייח' עד שיתבררו סיבת ההתרסקות. ככל הנראה ברוסיה מעונינים לבחון לעומק את הדיווחים השונים בעולם כי במטוס הוטמנה פצצה.

בינתיים, ההחלטה של פוטין יוצרת בעיות בשטח. ראש סוכנות התיירות הרוסית הודיע כי קרוב ל-45 אלף אזרחים רוסים נמצאים כעת במצרים, מה שייאלץ את הממשלה הרוסית למצוא דרך להשיבם לארצם.

רוסיה מצטרפת להחלטה של בריטניה להשעות את הטיסות לשארם א- שייח'. שלשום החליטו בממלכה להקפיא את הטיסות עד שמומחים בריטים יבחנו את סידורי הביטחון בנמל התעופה שם. בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה קמרון בנושא ביטול הטיסות נכתב כי ייתכן שהפיצוץ במנוע המטוס נגרם מפצצה שהוטמנה שם.

היום אף דווח כי אנשי המודיעין הבריטי קלטו תשדורות של פעילי דאע"ש בסיניהמעידות על התכנון לפוצץ את מטוס הנוסעים הרוסי שהתרסק. "בחומרים שנאספו נמצאו סימנים שהצביעו על כך שפצצה הוטמנה במטוס"‎‏, דווח בממלכה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988