בעיראק משוכנעים: "נגרש את דאע"ש כבר ב-2016"

פחות מיממה לאחר הכיבוש המוצלח של העיר רמאדי, ראש ממשלת עיראק מבטיח כי השנה הקרובה "תהיה שנת ניצחון נגד ארגון הטרור המתקרא המדינה האסלאמית" ■ גם מנהיגי העולם בירכו על כיבוש העיר מחדש: "הצבא הפגין תעוזה רבה"

דאע"ש / צלם: רויטרס
דאע"ש / צלם: רויטרס

אחרי כיבוש רמאדי - היעד הבא הוא מוסול: בעיראק חגגו את הניצחון על לוחמי דאע"ש בעיר רמאדי, שהייתה תחת מצור כבד של ארגון הטרור במשך למעלה מחצי שנה עד שנכבשה מחדש אתמול (ב'). ראש ממשלת עיראק, חיידר אל-עבאדי, הבטיח כי צבאו יפעל להרחיק את דאע"ש גם מהעיר מוסול בה הוא שולט - והצהיר כי השנה הבאה תהיה שנת ניצחון מול ארגון הטרור. רוצים לקבל עדכונים נוספים?

אתמול הונף הדגל העיראקי מחדש ברמדאי, העיר הממוקמת על כביש בגדד-דמשק. "אנחנו נכבוש מחדש את מוסול וזו תהיה מכה קטלנית לטרוריסטים, המכה האחרונה", הצהיר בנאום טלוויזיוני. לדבריו, ב-2016 יצליח צבא עיראק יחד עם גורמי הקואליציה הבינלאומית בראשות ארה"ב "להרחיק מתוכנו את הארגון המתקרא המדינה האסלאמית".

"זו תהיה שנת הניצחון הגדול, הנוכחות שלהם בעיראק תושמד - אנחנו בדרך לשחרר גם את מוסול מידיהם", סיכם. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בירך על ההישג בקרב ואמר כי דאע"ש "ספגה תבוסה משמעותית" בקרב על רמאדי - הצבא הפגין אומץ ויכולת בקרב".

גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד ושר החוץ הבריטי פיליפ האמונד הצטרפו לשבחים, וציינו כי מדובר בהישג גדול למאמץ הבינלאומי נגד דאע"ש.

עיתונאים מערביים שהגיעו לרמאדי לאחר כיבושה מחדש אמרו כי הקרב מול דאע"ש החריב את העיר: כתב ה-BBC תומאס פסי אמר כי מבנים רבים מולכדו ועדכן כי צבא עיראק ממשיך לצוד חמושים בפרברי הערים.

 

הישג נוסף מול דאע"ש: בכיר נפל בשבי?

אתמול דיווחה סוכנות ידיעות רוסית כי כוחות אמריקנים מיוחדים הצליחו ללכוד בעיראק את אבו עומאר אל-שישאני, בכיר בארגון הטרור האחראי על גיוס פעילים ברחבי אירופה. על פי הדיווח, אל-שישאני נתפס בעודו בחיים בפעולה של כוחות קומנדו של צבא ארצות הברית באזור כירכוך בצפון עיראק.

אבו עומאר, המכונה "הצ'צ'ני", הוא יליד גיאורגיה שהשתתף במלחמה נגד רוסיה בשנת 2008 ונחשב לאחד ממקימי דאע"ש. מחלקת המדינה של ארצות הברית הציבה על ראשו פרס בשווי חמישה מיליון דולרים.

צרו איתנו קשר *5988