מונופול גז? מנכ"ל מודיעין: "נוכל להתחרות במאגרים הקיימים"

רון מאור: "נשפר את הביטחון האנרגטי של המדינה" ■ צחי סולטן, מבעלי השליטה במודיעין: "התגלית תוכל לסייע רבות לתחרות במשק הגז הישראלי ולשנות לחלוטין את התמונה"

קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ
קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ

מונופול הגז של יצחק תשובה ונובל אנרג'י מקבל היום (א') מכה בכנף עם ההכרזה של ישראמקו  ומודיעין  על דוח המשאבים ברישיון "דניאל", ובו הפוטנציאל לתגלית גז בסדר גודל של "תמר". (לסיפור המלא)

רון מאור, מנכ"ל השותף הכללי במודיעין אנרגיה, טוען כי "דניאל" יוכל להתחרות ב"תמר" ו"לוויתן": "אנחנו נרגשים מהפוטנציאל שהתגלה למציאת גז ברישיונות דניאל מערב ומזרח. מדובר בפוטנציאל משמעותי בהיקפו, שאם אכן יתממש, יוכל להוות תחרות למאגרים הקיימים כיום, ולשפר את הביטחון האנרגטי של המדינה".

מאור הוסיף כי "אנו נפעל, יחד עם שותפינו, לבצע קידוחים לבדיקת הפרוספקטים הפוטנציאליים בהקדם האפשרי, כאשר אנו מקווים כי מדינת ישראל תעודד את המשך הפעילות במאגרי הגז הפוטנציאליים בשדות דניאל מזרח ומערב".

 

צחי סולטן, מבעלי השליטה במודיעין, הוסיף: "אלה הרישיונות בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר מאז 'לווייתן'. מאגרי גז בסדר גודל כזה עשויים לשנות במידה משמעותית את משק האנרגיה בישראל. אם אכן הפוטנציאל יתממש, התגלית תוכל לסייע רבות לתחרות במשק הגז הישראלי ולשנות לחלוטין את התמונה".

מפת חיפושי גז-דניאל
 מפת חיפושי גז-דניאל

צרו איתנו קשר *5988