כחלון ודרעי מפחיתים את תעריפי המים בגובה המע"מ

העלות למשק: כרבע מיליארד שקל ■ כחלון: "צעד נוסף במסגרת המלחמה שלנו ביוקר המחיה וצמצום הפערים החברתיים בישראל" ■ דרעי: "הבטחתי לפעול למען החלשים, ואני מתחייב להמשיך בכך גם בהמשך"

אחרי הוזלת התחבורה הציבורית - מגיע תור המים: שר האוצר משה כחלון ושר הפנים אריה דרעי יביאו מחר (א') לאישור הממשלה הצעה להוריד את תעריפי המים בגובה המע"מ (17%). 

לפי הודעת האוצר, עלות המהלך למשק נאמד בכרבע מיליארד שקל. למעשה, רשות המים קיבלה בשבוע שעבר החלטה כי כסף זה שיפונה מגביית הממשלה ילך להפחתת תעריף הצריכה הבסיסי בגובה המע"מ. עם אישור החוק בכנסת יופחתו תעריפי הצריכה הבסיסית לכל משקי-הבית במלוא גובה המע"מ. בכך יושלם המהלך להפחתת עלויות המע"מ על מוצרי יסוד בישראל.

כחלון כינה זאת "צעד נוסף במסגרת המלחמה שלנו ביוקר המחיה וצמצום הפערים החברתיים בישראל". לדבריו, "ההפחתה בתעריפי המים מצטרפת להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית שאושרה השבוע בכנסת, כמו גם לרפורמה להפחתת ביטוחי החובה והפעולות להפחתת דמי הניהול בפנסיה. המהלכים הללו יטיבו בעיקר עם מעמד הביניים והשכבות החלשות ויסייעו לצמיחת המשק".

דרעי מסר: "הבטחתי במערכת הבחירות להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד, ולאחר שהפחתנו בשבוע שעבר את המע"מ על כל התחבורה הציבורית, נפחית את המע"מ על המים לשכבות החלשות. בכך נסייע להם לשלם פחות ונחסוך לכל משפחה כזאת אלפי שקלים בשנה. הבטחתי לפעול למען החלשים, ואני מתחייב להמשיך בכך גם בהמשך".

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988