השר לשעבר בן-אליעזר פונה לבית-החולים בהכרה; מצבו יציב

בן-אליעזר, שבימים אלה מתנהל משפטו בפרשת שחיתות, מטופל בבית-החולים אסף הרופא, לאחר שחש ברע ■ מבית-החולים נמסר כי לאחר סדרת בדיקות הוחלט להשאירו להשגחה

בנימין בן אליעזר / צלם: תמר מצפי
בנימין בן אליעזר / צלם: תמר מצפי

השר לשעבר בנימין (פואד) בן-אליעזר פונה אמש (שבת) לבית-החולים אסף הרופא שבבאר-יעקב, לאחר שחש ברע, וכשהוא בהכרה מלאה. מבית-החולים נמסר כי מצבו יציב, וכי לאחר סדרת בדיקות במחלקה לרפואה דחופה הוחלט להשאירו להשגחה ולטיפול.

בימים אלה מתנהל משפטו של שר הביטחון לשעבר, המואשם בכמה סעיפי שחיתות. לפני כשבועיים נערך דיון ראשון בעניינו של בן-אליעזר בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בהיעדרו. זאת, לאחר שבשל מצבו הבריאותי קיבל ביום שבת השופט ג'ורג' קרא את בקשתו שלא להופיע - דבר שמעיד על כך שמצבו קשה מאוד.

"עיון בתיעוד הרפואי מעלה תמונה של אדם החולה במחלות רבות, כאשר השילוב ביניהן מביא לכאורה לפגימה של ממש בתפקודו של הנאשם, עד כדי אי-כשירות לניהול הליך פלילי", כתב קרא תוך שהוא מצטט מחוות-דעת רפואיות שניפק בן-אליעזר.

המדינה, לעומת זאת, מסתייגת וטוענת כי מצב רפואי דומה ליווה את בן-אליעזר כשהגיש מועמדות לנשיאות, וכי אין מניעה שיתייצב למשפטו. בתגובה לכך מסר בא-כוחו, עו"ד יעקב וינרוט: "התעודות הרפואיות מוכיחות ההפך, אני לא אתווכח על זה".

פרקליטיו של בן-אליעזר ו-5 נאשמים נוספים בשוחד, הלבנת הון והפרת אמונים כפרו בכתב האישום החמור נגדם. בית המשפט קבע כי ב-17 במארס ישיבו הנאשמים לכתב האישום, כי ב-10 באפריל יתכנס דיון נוסף, לפני שלב ההוכחות שייפתח בחודש מאי. בן-אליעזר יידרש להגיע לדיונים הבאים. במקביל, הוגשה בקשה ליועץ המשפטי לממשלה לעכב את ההליכים נגדו - משמע, להפסיקם - לאור מצבו הרפואי הקשה.

צרו איתנו קשר *5988