משרד צמח-שניידר ממזג את מחלקת המסים של צלרמאיר-פילוסוף

התפרקות משרד צלרמאיר-פילוסוף מגיעה לתחנה האחרונה: לאחר הנטישות של מיקי צלרמאיר, אבי פילוסוף, דני טולידאנו ואיל רוזובסקי, יצטרפו אחרוני הנשארים - 4 עורכי הדין של מחלקת המיסוי וראשה, עו"ד (רו"ח) אחו פרנק - לצמח-שניידר ■ פרנק יכהן כראש מחלקת המסים במשרד המאוחד

עוה"ד צמח משמאל, פרנק, שניידר / צילום: איל יצהר
עוה"ד צמח משמאל, פרנק, שניידר / צילום: איל יצהר

אחרון ודי. השותפים ועורכי הדין האחרונים ממשרד עורכי הדין צלרמאיר-פילוסוף, שהתפרק בשבועות האחרונים, מצאו אכסנייה חדשה. ל"גלובס" נודע כי משרד עורכי הדין צמח שניידר ושות', שהוקם על-ידי עורכי הדין מימי צמח ואהוד (אודי) שניידר, ממזג לתוכו את מחלקת המסים של משרד צלרמאיר-פילוסוף. ראש מחלקת המסים, עו"ד ורו"ח אחו פרנק, יצטרף כשותף למשרד צמח-שניידר ויכהן כראש מחלקת המסים במשרד המאוחד.

עבור עורכי הדין פרנק וצמח מדובר באיחוד מחודש, לאחר שהשניים עבדו יחד במשרד צלרמאיר-פילוסוף לפני שנים. צמח עבדה במשרד משנת 2001 ועד מאי 2008, אז, אחרי 7 שנות שותפות, פרשה מצלרמאיר-פילוסוף והקימה משרד בוטיק עם עו"ד שניידר.

גם לשניידר ופרנק יש היכרות קודמת, כאשר השניים עבדו יחד במשרדים שונים על עסקה משותפת לפני כ-30 שנה, ודרכם הצטלבו בעסקאות נוספות במהלך השנים.

המהלך האסטרטגי, המרחיב את מחלקת המיסוי והשירותים שמעניקה פירמת צמח-שניידר, התרחש על רקע התפרקותו של משרד צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסקי-צפריר-טולידאנו, שהחלה בינואר האחרון עם הודעתו של אחד השותפים הבכירים במשרד, עו"ד דוני טולידאנו, כי הוא עוזב את המשרד לטובת משרד ארדינסט-בן-נתן, ועמו כל מחלקת המיזוגים והרכישות של המשרד. שבועיים מאוחר יותר הודיעו עו"ד איל רוזובסקי, ראש מחלקת הליטיגציה בצלרמאיר-פילוסוף, יחד עם מחלקתו ועוד כמה מעורכי הדין במשרד, כי גם הם מצאו להם בית חדש - במשרד מיתר-ליקוורניק-גבע-לשם-טל.

זמן קצר לאחר מכן החליטו מייסדי המשרד הוותיק, עורכי הדין מיקי צלרמאיר ואבי פילוסוף, לסגור את המשרד ולהצטרף בעצמם כשותפים למשרדי עורכי דין גדולים וותיקים במשק: עו"ד צלרמאיר הצטרף לפישר-בכר-חן-וול-אוריון; ופילוסוף - למשרד י. גורניצקי.

בתוך כך, בשבועות האחרונים ניהלו משרד צמח-שניידר ועו"ד פרנק משא-ומתן להצטרפותו של האחרון למשרד והגיעו להסכמה על מיזוג. בעקבות ההחלטה, יחד עם פרנק תעבור למשרד צמח-שניידר מחלקת המסים של משרד צלרמאיר-פילוסוף המפורק במלואה, הכוללת 4 עורכי דין, שכולם גם רואי חשבון, וכן מספר אנשי צוות נוספים. לאחר המיזוג ימנה משרד צמח-שניידר כ-20 עורכי דין.

ליווי עסקאות בולטות

עו"ד צמח היא מעורכות הדין המובילות בישראל בתחומי הטכנולוגיה, היי-טק, הקמה וליווי של חברות הזנק, מיזוגים ורכישות, הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות. צמח מלווה חברות מסחריות רבות והובילה עסקאות של מיזוגים ורכישות מהבולטות במשק, בהן עסקת רכישת ויאוליה ישראל בידי הנהלתה הישראלית וחברת ההשקעות אוקטרי קפיטל (Oaktree) מידי ויאוליה צרפת בסכום של כ-450 מיליון דולר.

עם לקוחותיה של צמח נמנים, בין היתר, פיטנגו, גריילוק, גיזה, אוורגרין, בטרי, שמרוק טרילוג'י, סימפוני ונצ'רס, סינגולריטים ועוד. עו"ד צמח, בעלת הכשרה מתקדמת בפרייבט אקוויטי והון סיכון מאוניברסיטת הארוורד, נבחרת מדי שנה על-ידי עורכי הדין בארץ ובחו"ל כ-best lawyer בישראל בדירוגים בינלאומיים. 

עו"ד שניידר מתמחה בעסקאות נדל"ן מורכבות ופרויקטים של תשתיות ובליטיגציה מסחרית ותאגידית בתיקים מגוונים. שניידר מייעץ דרך קבע לגופים עסקיים בענייני ממשל ורגולציה, בדגש על דיני תחרות והגבלים עסקיים, וכן מתמחה בתחום יבוא הרכב והרגולציה הכרוכה בו. בין לקוחותיו ניתן למנות יבואני רכב רבים ואת איגוד יבואני הרכב, רשת רולדין וקבוצת מסעדות כתית.

עו"ד ורו"ח פרנק נחשב לאחד ממומחי המיסוי המובילים בארץ. כראש מחלקת המסים בצלרמאיר-פילוסוף ייעץ פרנק לתאגידים וליחידים בתכנון מס לעסקיהם וכן מלווה מיזוגים ורכישות מהיבטי המיסוי.

בין העסקאות שעברו במשרד צלרמאיר-פילוסוף ולוו גם על-ידי מחלקת המיסוי בראשותו היו גם עסקת מכירת השליטה בבזק לאיש העסקים שאול אלוביץ', עסקת רכישת תנובה בזמנו על-ידי קרן אייפקס ועוד. בנוסף, מתמחה פרנק בארגון מחדש ובתכנון מבניים עסקיים, מיסוי בינלאומי של תאגידים, תכנון עיזבונות, נאמנויות ומיסוי של יחידים עתירי הון, ובין היתר הוא מייעץ לחברות גדולות במשק העוסקות בתחומי התעשייה המסורתית, יבוא רכב, קמעונאות, ציוד רפואי היי-טק ועוד. לצד אלה ייעצה המחלקה בענייני מס לנישומים יחידים, ליזמים, ולעסקים קטנים ובינוניים.

"סגירת מעגל"

עו"ד צמח אמרה היום (ג') על רקע המיזוג כי "פרנק הוא עורך דין בחסד וידען יוצא דופן בתחום המסים. היכרותי המקצועית עימו התחילה לפני שנים רבות, עוד כאשר היינו שותפים במשרד צלרמאיר-פילוסוף. לאורך כל השנים, וגם לאחר שהקמנו, אודי שניידר ואני, את הפירמה שלנו, המשכתי לעבוד עם פרנק בנושאים מיסויים, וזאת בזכות העומק המשפטי שלו, היצירתיות והמקצועיות שהוא ניחן בהם. אנו מברכים את פרנק ואת צוותו על הצטרפותם למשפחת צמח-שניידר, ואנו בטוחים שיחד נעניק ללקוחותינו עושר ומצוינות משפטיים, בכל ההיבטים הרלוונטיים לעולם העסקי והכלכלי של ימינו".

עו"ד שניידר אמר כי "ההיכרות בין פרנק לביני היא בת כ-30 שנים, מתחילת דרכנו כעורכי דין. אני גאה על הצטרפותו של חברי, ראש מחלקת מסים של צלרמאיר-פילוסוף, עו"ד ורו"ח פרנק, ושל מחלקתו למשפחת צמח-שניידר. מדובר במהלך טבעי, ועבורי מדובר אף בסגירת מעגל, שלפיה הצוות הנפלא שעמו גדלתי משפטית חוזר לפעול תחת קורת-גג אחת. פרנק הוא מעורכי הדין הטובים ביותר בתחומו, הוא מביא עמו ידע עצום בתחום המס, ניסיון שהוא מן הנדירים בארץ ויצירתיות משפטית, שהיא מאושיות משרדנו, ושהיא כה חשובה בסביבה העסקית שבה אנו פועלים".

עו"ד (רו"ח) פרנק הוסיף: "תפיסתי המקצועית תמיד הייתה שעל ייעוץ המס להינתן מתוך מעורבות ישירה בעסקאות ומתוך הבנת צורכי הלקוח, מטרות העסקה והאילוצים מכיוון יתר הדינים הרלבנטיים - וזו הסיבה שאני מאמין כי שילוב מחלקת המסים במשרד העוסק ברכישות ובמיזוגים ובמגוון תחומים אחרים של המשפט המסחרי הוא המסגרת הנכונה לי ולמחלקתי.

"החיבור עם צמח ועם שניידר היה, על כן, מהלך טבעי, לאחר שיתר שותפיי ממשרד צלרמאיר-פילוסוף מצאו את מקומם החדש והטוב. צמח ושניידר הם אנשי מקצוע מצוינים, והם היו שותפיי במסגרת הקודמת. במהלך כל התקופה מאז שהקימו את 'צמח-שניידר ושות', שמרתי עמם על קשר חברי ומקצועי, והמשכתי לשרת אותם ואת לקוחותיהם בענייני מסים".

צרו איתנו קשר *5988