יעלון משיב למתקפה של חזן: "הוא אנקדוטה פוליטית חולפת"

שר הביטחון הגיב בראיון לגל"צ לסרטון המאיים שפרסם נגדו הח"כ מהליכוד ואמר כי הוא אינו מייצג את הליכוד האמתי ושככל הנראה יודח בפריימריז הבאים ■ הוא גם התייחס לסערת שוברים שתיקה וחזר בו מכינויים בוגדים

משה בוגי יעלון / צילום: תמר מצפי
משה בוגי יעלון / צילום: תמר מצפי

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון (הליכוד) התראיין הבוקר (ה') לגלי צה"ל והתייחס לסרטון שפרסם חבר הכנסת ממפלגתו אורן חזן, ובו איים כי "אם יישפך עוד דם בגדה, הוא יהיה על ידיך". יעלון אמר לתחנת הרדיו הצה"לית כי "לא צריך להפוך כל אנקדוטה פוליטית חולפת ללב העניין".

בווידאו שהעלה חזן ביום שני לעמוד הפייסבוק שלו הוא העביר ביקורת על המצב הביטחוני. "אם חלילה יישפך עוד דם בעקבות החיכוך המסוכן הזה בתחבורה הציבורית ובטרמפיאדות ביהודה ושומרון - הדם הזה על הידיים שלך".

 

לדברי יעלון הבוקר, חזן אינו מייצג את הליכוד האמתי. "אני לא חושב שחברי הליכוד מסכימים איתו, וזה יבוא לידי ביטוי בפריימריז הבאים", הוסיף יעלון.

זהו אינו העימות הראשון בין חבר הכנסת הסורר לבין שר הביטחון. לפני כמה חודשים, לאחר שיעלון הורה על פינוי שני מבנים הסמוכים למערת המכפלה בחברון, תקף אותו בחריפות חזן ואף איים שבתגובה לא יצביע עם הקואליציה בהצבעות במליאה. כמה חודשים לפני כן ביקר חזן את הוראתו של יעלון לבטל את ההפרדה בקווי האוטובוס ביהודה ושומרון.

בהמשך הראיון התייחס שר הביטחון לסערת "שוברים שתיקה" ולאמירה שלו נגדם, לפיה אם הפעילים אוגרים מידע מסווג מדובר בבגידה.

יעלון חזר בו מהקביעה הקיצונית, אך הסביר כי מ"בדיקה ראשונית עולה כי הרבה מהמידע של הארגון נפסל על-ידי הצנזורה. כלומר 'שוברים שתיקה' אוגרים מידע שלא ברשות ובסמכות".

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה: "היום בראיון לגלי צה"ל נאלץ שר הביטחון יעלון להודות בפני עם ישראל שחיילים ולוחמים אזרחי ישראל המתנגדים לכיבוש ו'שוברים שתיקה' הם לא מרגלים, לא בוגדים ולא מחזיקים בשום סודות מדינה.

"אחרי שיעלון חזר בו מההאשמה הפוליטית המסוכנת והמבישה שלו על כך ש'שוברים שתיקה' הם בוגדים, זה עניין של זמן עד שיעלון יאלץ לחזור בו גם מהטענה הרופסת על אחזקת מידע.

"ארגון 'שוברים שתיקה' עובד בכפוף לצנזורה ועל-פי הנחיותיה למעלה מ-10 שנים ולא עובר שום עבירת מידע. 'שוברים שתיקה' הם חיילים ולוחמים, אזרחי מדינת ישראל, המתנגדים לכיבוש ונלחמים במדיניות הכיבוש של ממשלת הימין הקיצוני, למען עתידה של מדינת ישראל". 

 

 

צרו איתנו קשר *5988