צחוק מהשר דרעי: הכניסה לחופים חינם - החניה בתשלום

בדיקת גל"צ: יותר מחודש לאחר החלטת שר הפנים לפתוח חופים מרכזיים לכניסה ללא תשלום, מתברר כי בחופים ניצנים וזיקים כניסה עם רכב עולה 30 שקל

אריה דרעי / צילום: איל יצהר
אריה דרעי / צילום: איל יצהר

למרות החלטת שר הפנים, אריה דרעי, כי חופי רחצה מרכזיים בישראל יישארו נגישים ללא תשלום לכולם, מתברר כי כמה מהחופים עדיין גובים תשלום בכניסה - כך עולה מבדיקת גלי צה"ל.

החלטת השר דרעי, שנופף בדגל הורדת יוקר המחיה, נגעה לחופים בחוף הצוק צפון (על גבול תל-אביב והרצליה), החוף הנפרד בטבריה, חוף ארגמן, חוף אכזיב, חוף זיקים וחוף ניצנים. דרעי אף הבטיח כי חופים אלה יפוצו בסכום כולל של 7 מיליון על הפסד ההכנסות שייגרם להם. 

יותר מחודש לאחר החלטת השר, מתברר כי בחופים ניצנים וזיקים כניסה לחוף עם רכב עדיין עולה 30 שקל. הכניסה היא בחינם רק לתושבי המועצה האזורית חוף אשקלון ולבאים אל החוף ברגל. מאחר שאין אוטובוסים שמגיעים לחופים אלה, ההגעה אליהם מתבצעת כמעט אך ורק ברכב פרטי.   

במשרד הפנים טענו, בתגובה לפניית גלי צה"ל, כי שני החופים אינם גובים דמי כניסה אלא דמי חניה - והוסיפו כי חוקיות הגבייה על החניה נבדקת. 

במועצה אזורית חוף אשקלון טענו, בתגובה לפניית גלי צה"ל, כי עדיין לא יושמו נוהל מסודר או התחייבות לביצוע השיפוי שהבטיח שר הפנים דרעי לחופים השונים. 

צרו איתנו קשר *5988