אורבוטק מגייסת 102 מיליון דולר באקוויטי לצורך החזר חוב

מייעדת את הסכום להחזר חלק מאשראי שקיבלה מג'יי.פי מורגן, לצורך מימון רכישת החברה הבריטית SPTS תמורת 370 מיליון דולר

אשר לוי / צילום: יחצ
אשר לוי / צילום: יחצ

אורבוטק  פועלת להחזיר חוב, על-ידי גיוס של למעלה מ-100 מיליון דולר בהנפקת מניות בנאסד"ק. מניית אורבוטק עלתה מתחילת השנה בכ-18% והגיעה לשיא של כמה שנים, דבר שמקל על החברה לגייס הון. עם זאת, בתגובה לתמחור ההנפקה, מניית אורבוטק נפלה ביום שישי ב-7% במחזור מסחר גדול.

אורבוטק תגייס כ-102 מיליון דולר בהנפקת כ-3.9 מיליון מניות, במחיר של כ-26.5 דולר למניה, שמהווה דיסקאונט של 5.3% על מחיר המניה יום קודם לכן. לחתם בהנפקה, ברקליס, ניתנת האופציה לרכוש עוד 385 אלף מניות במחיר זהה, כך שהיקף ההנפקה ברוטו עשוי לגדול לכ-112 מיליון דולר.

אשראי ב-202 מ' ד'

אורבוטק מייעדת את הסכום שיגויס להחזר של חלק מהחוב שלקחה במסגרת קו אשראי שהעמיד בנק ג'יי.פי מורגן בחודש יולי 2014 ותקף עד שנת 2020. מדובר בחוב שהחברה לקחה לצורך מימון רכישת החברה הבריטית SPTS תמורת 370 מיליון דולר. קו האשראי היה בהיקף 300 מיליון דולר ונכון להיום עומד על 202 מיליון דולר.

ההלוואה נושאת ריבית משתנה, שכיום עומדת על כ-5% בשנה. בסוף הרבעון הראשון היו לאורבוטק מזומנים והשקעות בסך כ-165 מיליון דולר בקופה.

אורבוטק, המנוהלת על-ידי אשר לוי, מייצרת מערכות בדיקה למכשירים אלקטרוניים, ומתמקדת בשני תחומים מרכזיים: מעגלים מודפסים (PCB) ומסכים שטוחים (FPD). החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי של כ-1.2 מיליארד דולר.

בעלי המניות העיקריים באורבוטק הם יעקב ויהודית ריכטר, עם כ-7.1% (נכון לסוף ינואר), וכלל ביטוח עם 5.8%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988