שני מנהלי קרנות באותו בית: חיים כהן מונה למנכ"ל קרן הגשמה

חיים כהן, בעלה של זהבית כהן, יחליף בתפקיד את עו"ד חנן שמש, שותף בקרן הגשמה, שימשיך לכהן בתפקיד היו"ר

חיים כהן  אבי כץ וחנן שמש / צילומים: אילן בשור תמר מצפי ואיל יצהר
חיים כהן אבי כץ וחנן שמש / צילומים: אילן בשור תמר מצפי ואיל יצהר

שני מנהלי קרנות באותו בית: חיים כהן מונה למנכ"ל קרן הגשמה

חיים כהן, בעלה של זהבית כהן, יחליף בתפקיד את עו"ד חנן שמש, שותף בקרן הגשמה, שימשיך לכהן בתפקיד היו"ר

חיים כהן, לשעבר מנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל וכלל ביטוח אשראי, מונה לתפקיד מנכ"ל קרן ההשקעות הגשמה. כהן נשוי לזהבית כהן, מנהלת הפעילות בישראל של קרן ההשקעות אייפקס, והוא אחיו של ראש המוסד יוסי כהן.

חיים כהן יחליף בתפקיד את עו"ד חנן שמש, שותף בקרן הגשמה, שימשיך בתפקיד היו"ר.

קרן הגשמה היא קרן השקעה פרטית שפונה לציבור הרחב, בניגוד לקרנות פרייבט אקוויטי גדולות שפונות לרוב לבעלי הון או לגופים מוסדיים.

הגשמה נוסדה ב-2009 על-ידי אבי כץ (מייסד קופיקס) ועו"ד חנן שמש.

לפני כשנתיים פורסם כי כהן שותף להקמת קרן פרייבט אקוויטי שתגייס מאות מיליוני שקלים מגופים מוסדיים לצורך השקעה בחברות במצוקה (Distressed). לפי הפרסומים אז, שותפיו לגיוס היו אמורים להיות נני מעוז ואייל זרביב, מנהלי קרן הגידור אוורסט. אולם ככל הידוע, הקרן לא התרוממה עד היום, וכהן כבר אינו מעורב בה.

לדברי חנן שמש, קרן הגשמה נמצאת "בתקופת שיא של פעילות, עם כ-20 אלף משקיעים רשומים, מעל 1.9 מיליארד שקל הון עצמי שגויס וקצב השקעות הולך וגדל".

עוד מציינים בקרן הגשמה כי "הקרן השקיעה מאז היווסדה ביותר מ-250 פרויקטים בשווי נכסים של יותר מ-9 מיליארד שקל", ומוסיפים כי "בשנתיים האחרונות החלה החברה, בהובלת שמש, ליישם אסטרטגיית התרחבות גלובלית, כאשר הקימה את הסניף הראשון בלונדון... בקרוב צפויה הגשמה למסד את פעילותה גם בארה"ב, שם היא כבר משקיעה מזה תקופה, עם סניף ראשון שיוקם במנהטן".

בהגשמה מתארים את עצמם כ"חברת ההשקעות בנדל"ן הגדולה בישראל", וזאת הודות לאיסוף הרבה כסף קטן של אנשים פרטיים.

הגשמה פונה לציבור הרחב שמעוניין להשיא תשואה על כספו, אך רואה את הריביות האפסיות בפקדונות הבנקים ובאפיקי השקעה אחרים, ולא אחת נוהה אחר הבטחות לתשואה גבוהה יותר באפיקים אחרים - כמו אצל המשקיעים הגדולים.

בשנים האחרונות מתרחבת התופעה של קרנות וחברות השקעה פרטיות הקורצות לציבור הרחב כתוצאה ממציאות הריביות האפסית, שפוגעת בפוטנציאל התשואות בהשקעות סולידיות. 

החגיגה של חורש

יו"ר ובעלי נציגות יוניון מוטרס מציין חצי יובל בישראל

בשבוע שעבר התכנסו ג'ורג' חורש, יו"ר ובעלי יוניון מוטורס, עובדי החברה ומנהלי סוכנויות המשנה של טויוטה, בהאנגר 11 בנמל תל-אביב. המטרה: לחגוג חצי יובל לפעילותה של יבואנית טויוטה בארץ.

בין אורחי הכבוד היה גם ד"ר יוהן ואן זיל, נשיא טויוטה אירופה ואפריקה, שביקר בפעם הראשונה בישראל. הוא הודה באירוע לחורש, מאחר שהוא היה זה שבכלל הצליח לשכנע את היפנים להגיע לישראל בתחילת שנות ה-90.

חורש אכן רואה בנוכחותה של טויוטה בארץ סיבה למסיבה. עד שנת 79 הוא שימש סוכן החברה באיראן, ועם ההפיכה החומיינית עזב את המדינה ועלה ארצה. בשנת 91, בתום מלחמת המפרץ, הוא הצליח להגשים את החלום. בערב פסח, כך הוא מספר, הוא קיבל שיחת טלפון עם בשורה - בשנה הבאה בירושלים. והשאר היסטוריה.

עוד בחוגגים: רן דנאי, מנכ"ל יוניון מוטורס, עובדי החברה ובני משפחותיהם, שהציגו קטעים אותם הכינו בשבועות האחרונים. ילדי העובדים אף הפיקו תוכנית אמנותית משלהם, אותה הנחה חורש עצמו.

זיל לא מיהר לעזוב, ולמחרת החגיגות המשיך לביקור במתחם SOSA, שם נפגש עם נציגיהם של סטארט-אפים ישראליים.

חורש ואן זיל ודנאי / צילום: רונן טופלברג
 חורש ואן זיל ודנאי / צילום: רונן טופלברג

החגיגה של נקש

מה עשו האחים נקש בדרך להשקת מלון?

האחים ג'ו, רפי ואבי נקש חוגגים בירושלים. בשבוע שעבר התכנסו שלל אנשי עסקים לפתיחה החגיגית של מלון היוקרה הרברט סמואל ירושלים, מרשת אורכידאה שבבעלות קבוצת נקש.

בין החוגגים: אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות; אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות; שלומי פוגל, מבעלי אמפא; גדעון גולבר, מנכ"ל נמל אילת; דוד פתאל; רו"ח משה ליאון; אלי זהב, מנהל האגף העסקי בבנק הפועלים; אבי חורמרו, מנכ"ל קבוצת נקש בישראל; ואחרים.

האחים נקש, הבעלים של קבוצת ג'ורדאש העולמית, מחזיקים בישראל השקעות ואחזקות בתחומי הנדל"ן, מלונאות, תעופה, חקלאות ותעשייה. בתחום המלונאות מחזיקה הקבוצה את רשת מלונות אורכידאה, ובנדל"ן הקבוצה פועלת בין היתר באמצעות שותפות עם קבוצת אמפא ואמפא נדל"ן.

בחודש ינואר השנה נודע כי המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, מכר לאחים דופלקס במגדל סטאי במיאמי תמורת 7 מיליון דולר.

בתחום התעופה מחזיקים האחים נקש בחברת ארקיע, כאשר בשנת 2013 הם רכשו את נמל אילת. לאורחי האירוע סיפרו האחים כי בדרך לארץ מניו-יורק הם עצרו בלונדון, שם רכשו 10 מטוסים עבור ארקיע. 

רפי נקש אמיר הלוי ואביחורמרו/ צילום:אורן חסידים
 רפי נקש אמיר הלוי ואביחורמרו/ צילום:אורן חסידים

קוריאה 1 - ארוחת ערב של אלופים

וגם: כך יוכלו הספורטאים הישראלים להתקשר הביתה

מנכ"ל סמסונג ישראל, קריין קו הקוריאני, העושה את דרכו על קו ישראל-קוריאה, ביקר בשבוע שעבר בארץ. המטרה הספורטיבית: ארוחת ערב חגיגית בכפר המכבייה לכבוד המשלחת האולימפית הישראלית לריו.

מאחר שסמסונג היא אחת מנותנות החסות הגלובליות, העניק קו בתום האירוע לכל ספורטאי המשלחת את מכשיר ה-S7 החדש של החברה. לפחות עכשיו יהיה להם גם איך להתקשר הביתה ולבשר שהם זכו במדליה.

נתנו וקיבלו כבוד: דניאל רי, מנהל תחום המובייל בסמסונג; אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי; יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי הישראלי; רוני פרידמן, ממלא יו"ר מועצת ההימורים; איציק לארי, מנכ"ל הטוטו; יעל ארד; אופיר פז-פינס; שמעון מזרחי; וכמובן כל חברי המשלחת האולימפית.

רי קו וגלעדי / צילום: אלק מוס
 רי קו וגלעדי / צילום: אלק מוס

קוריאה 2 - ארוחת ערב של היי-טקיסטים

מי הגיעו למפגש הישראלי-קוריאני?

ועוד על ההשקעות של סמסונג: מיד למחרת המפגש האולימפי, ביום חמישי בערב, נערך במתחם "שבע" בתל-אביב אירוע החדשנות של סמסונג ישראל בו לקחו חלק כמה מאות מנציגי תעשיית ההיי-טק הישראלית.

ולא רק הם הגיעו. גם יאנג סון, נשיא ומנהל האסטרטגיה של סמסונג העולמית, הגיע במיוחד ארצה וסיפר בגאווה לקהל כי סמסונג השקיעה עד היום ב-18 סטארט-אפים ישראליים בתחומים שונים, החל מסייבר וכלה ברפואה דיגיטלית.

בנוכחים: פרופ' קירה רדינסקי, מייסדת SalesPredict, אותה מכרה באחרונה ל-eBay בעבור כ-40 מיליון דולר; מעצב המכוניות הנריק פיסקר; חמי פרס, שותף-מייסד בקרן פיטנגו; קרן מאיר רובינשטין, מנכ"לית האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות; דוד (דדה) גולדשמידט, מנהל קרן ההשקעות סמסונג קטאליסט בישראל; ורותי אדר, מנכ"לית מרכז החדשנות של סמסונג ישראל.

פרס מאיר רובינשטיין סון  גודשמידט ואדר/ צילום: ארז חרודי עושים צילום
 פרס מאיר רובינשטיין סון גודשמידט ואדר/ צילום: ארז חרודי עושים צילום

צרו איתנו קשר *5988