ביה"ד: שלמה ביטוח תשלם פיצוי של חצי מיליון שקל להסתדרות

זאת בגין פגיעה בהתארגנות עובדים ■ בית הדין מתח ביקורת קשה ונוקבת על הנהלת החברה והמנכ"ל באופן אישי ■ שלמה ביטוח: "נשקול את צעדינו בהתאם"

 יו"ר שלמה החזקות אסי שמלצר / צילום: איל יצהר
יו"ר שלמה החזקות אסי שמלצר / צילום: איל יצהר

חברת שלמה ביטוח פגעה בהתארגנות העובדים ותחויב לשלם פיצוי בגובה חצי מיליון שקל להסתדרות בגין מעשיה, כך קבע היום (ג') בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב. בית הדין מתח ביקורת קשה ונוקבת על הנהלת החברה והמנכ"ל באופן אישי וקבע כי ההסתדרות היא ארגון העובדים היציג בחברה. 

פסק הדין, ניתן בהמשך לבקשת צד שהגישה ההסתדרות באמצעות עורכת הדין איריס ורדי, ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועורכות הדין מאיה צחור אבירם ו סיון רדיאן מהלשכה המשפטית.  

ביה"ד קיבל את כל טענות ההסתדרות ומתח ביקורת קשה ונוקבת על התנהלות החברה, ובתוך כך על מנהלת משאבי האנוש ומנכ"ל החברה בפרט, בגין פעילותם הבלתי חוקית נגד ההתארגנות. בין היתר ביה"ד קבע כי: "עדות המנכ"ל מבטאת באופן חד משמעי את יחסה של המשיבה להתארגנות, את רצונה בסיכול ההתארגנות בכל דרך שהיא ואת כוונתה לבוא בחשבון עם העובדים המתארגנים".

עוד הוסיף בית הדין כי: "המשיבה נקטה בפעולות שונות כדי לפגוע בהתארגנות הן במחדלה להכיר ביציגות סמוך למועד קבלת ההודעה על הצטרפות של למעלה משליש עובדיה, הן בהפעלת לחצים על עובדים לבטל את חברותם במשיבה, הן במתן לגיטימציה לפעולות נגד ההתארגנות, הן בהקשחת נהלים ושינויים בתנאי העבודה, הן בהכנת רשימות עובדים החברים בהסתדרות ומניעת כניסתם לעבודה...".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "החלטת בית הדין - אמירה חברתית ראשונה במעלה ואיתות חשוב לכל מעסיק שמנסה לפגוע במימוש זכות ההתארגנות".

משלמה ביטוח נמסר בתגובה: "החברה מכבדת את החלטת בית המשפט. נלמד את פסק הדין ונשקול את המשך צעדינו בהתאם".

 

צרו איתנו קשר *5988