אימפרבה מציגה תוצאות מאכזבות ברבעון, אך המשקיעים נלהבים

התוצאות מאכזבות אף ביחס לאזהרת הרווח שפרסמה חברת אבטחת המידע לפני כחודש ■  הסיבה להתלהבות המשקיעים היא שאימפרבה ממשיכה לבחון אפשרויות אסטרטגיות, כולל את מכירת החברה

שלמה קרמר / צילום: יונתן בלום
שלמה קרמר / צילום: יונתן בלום

הדוחות הכספיים שפרסמה אימפרבה  בסוף השבוע היו חלשים אפילו ביחס לאזהרת הרווח שפורסמה לפני כחודש. התחזית השנתית הופחתה כצפוי, אבל המניה דווקא עלתה לאחר הדוח ב-2%. הסיבה לכך היא שאימפרבה - בלחץ המשקיעה האקטיביסטית, קרן הגידור Elliott Associates - ממשיכה לבחון אפשרויות אסטרטגיות, כולל את מכירת החברה.

אימפרבה, שהוקמה על-ידי שלמה קרמר ומנוהלת על-ידי אנטוני בטנקורט, מספקת פתרונות אבטחת מידע לארגונים. החברה נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-1.5 מיליארד דולר. ברבעון השני, הכנסות החברה הסתכמו ב-57.9 מיליון דולר - בהתאם לאזהרת הרווח שפורסמה, אך נמוך מתחזיות האנליסטים. ההכנסות משקפות צמיחה של 8.2% ביחס לרבעון המקביל, אך ירידה של 3.2% ביחס לרבעון הקודם.

החולשה נובעת מתחום מכירות המוצרים והרישיונות, שבו נרשמה ירידה של 37.9% מהרבעון המקביל ושל 28.8% מהרבעון הקודם, לרמה של 14.8 מיליון דולר. לעומת זאת, בתחום השירותים נמשכה הצמיחה בהשוואה לשני הרבעונים, וההכנסות הסתכמו בכ-43 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, ההפסד הנקי על בסיס GAAP (כללי החשבונאות המקובלים) עלה ב-42.7% לעומת הרבעון המקביל וב-3% לעומת הרבעון הקודם, והסתכם ב-24.7 מיליון דולר. על בסיס Non-GAAP, בנטרול הוצאות חשבונאיות שונות, ההפסד הסתכם ב-7.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ושל 8 מיליון דולר ברבעון הקודם. בכך הגיע ההפסד הנקי למניה ל-23 סנט. זאת, לעומת טווח תחזית של 20-22 סנט למניה שאימפרבה מסרה באזהרת הרווח שלה, ולעומת תחזית האנליסטים שהייתה להפסד של 17 סנט 'בלבד'.

בחינת אפשרויות להגדלת הערך

"תוצאות הרבעון השני שלנו הושפעו מהתארכות מחזורי המכירה ברוב האזורים הגיאוגרפיים והוורטיקלים בהם אנו פועלים, בעיקר בעסקאות גדולות יותר", מסר המנכ"ל בטנקורט. "למרות האתגרים, אנחנו ממשיכים לראות חוזק בהכנסות ממנויים, ובטווח הארוך יותר, אנחנו מאמינים שאימפרבה נשארת בעמדה טובה להאיץ את קצב הצמיחה".

ברבעון השלישי, אימפרבה מצפה לחזור לצמיחה מרבעון לרבעון ולרשום הכנסות של 62-64 מיליון דולר. ההפסד הנקי (Non-GAAP) יגיע ל-4.7-5.9 מיליון דולר, שהם 14-18 סנט למניה. בשני הפרמטרים מדובר על תחזית נמוכה יותר מתחזיות האנליסטים.

בשנת 2016 כולה החברה מצפה להכנסות של 248.6-250.6 מיליון דולר, צמיחה של 6.5% מ-2015, והפסד נקי של 25.2-26.3 מיליון דולר שהם 78-82 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 3.5 מיליון דולר שנרשם ב-2015. בעבר התחזית הייתה גבוהה יותר וכללה הכנסות של 304-307 מיליון דולר ורווח נקי של 23-29 סנט למניה.

בשיחת הוועידה שנערכה לאחר פרסום הדוחות אמר בטנקורט, כי החברה התחילה בבחינה מקיפה של אפשרויות להגדיל את הערך לבעלי המניות. "נמשיך לבחון את כל האפשרויות ולקבוע מהי הדרך הנכונה למקסם את הערך", אמר. הוא אישר את הפרסום מרויטרס מלפני כחודש לפיו אימפרבה שכרה יועצים פיננסיים ומשפטיים לסייע לה בכך.

בבנק Needham מעלים ההמלצה

"הדירקטוריון שלנו תמיד התמקד במיקסום הערך לבעלי המניות, זו העבודה שלנו", אמר בטנקורט, במה שנראה כמו רמז לפעילות קרן הגידור אליוט. נזכיר שהקרן, שהקים ומנהל פול סינגר - המוכרת כקרן אקטיביסטית ובעבר הובילה לשינויים בחברות בהן השקיעה, נכנסה להשקעה באימפרבה בחודשים מאי-יוני ומחזיקה בכ-11% ממניות החברה. בסוף יוני, בדיווח של הקרן נכתב כי "אנו מאמינים שהחברה פועלת בתחום אסטרטגי במיוחד בתעשיית הטכנולוגיה, עם מעמד תחרותי אטרקטיבי והיצע מוצרים משכנע" וכי יש בפניה הזדמנויות אסטרטגיות ותפעוליות, שיגדילו באופן מהותי את הערך לבעלי המניות.

בבנק ההשקעות Needham, שותפו של בנק ירושלים, העלו בעקבות האירועים האחרונים את ההמלצה למניית אימפרבה מ"החזק" ל"קנייה", במחיר יעד של 64 דולר (פרמיה של 39.4% על מחיר השוק). האנליסט סקוט זלר הזכיר שהורדת ההמלצה ל"החזק" לפני מספר חודשים הייתה על רקע האי-אמון ביכולת החברה להשיג את התחזית השנתית שלה. כעת עם פספוס התחזיות והורדת התחזית השנתית, הרף נמוך מספיק עבור החברה. "עם אליוט שמתסיסה מבפנים, והאישור על שכירת יועץ פיננסי, אנחנו מאמינים שיש סבירות גבוהה למכירת החברה", כתב זלר. לדבריו, רכישות של נכסים איכותיים בתחום האבטחה והדאטה סנטר נעשות בטווח מכפילי EV/revenues של 5-10, כשכיום מניית אימפרבה נסחרת במכפיל 4.

תוצאות הרבעון
 תוצאות הרבעון

צרו איתנו קשר *5988