זה מתחיל: תביעה ייצוגית ראשונה בפרשת קורנפלקס תלמה

מומחה ברפואה פנימית: קיים קשר סיבתי בין אכילת אחד ממוצרי הקורנפלקס של תלמה לבין האפשרות שמחלת המעיים בה לקה התובע נובעת מזיהום שנגרם מחיידק הסלמונלה

המדף של מוצרי קורנפלקס, תלמה, ענת גבריאל / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף
המדף של מוצרי קורנפלקס, תלמה, ענת גבריאל / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף

זה היה רק עניין של זמן עד שיתחילו לזרום בקשות להכרה בתביעות ייצוגיות נגד יוניליוור, והנה זה מתחיל: אתמול (ב') הוגשה בקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד חברת יוניליוור. טענת התובעים נסמכת על חוות-דעת מומחה בתחום הרפואה הפנימית, לפיה קיים קשר סיבתי בין אכילת אחד ממוצרי הקורנפלקס של תלמה לבין האפשרות שמחלת המעיים בה לקה התובע נובעת מזיהום שנגרם מחיידק הסלמונלה.

התובע הוא נער, יליד שנת 2003, אשר נוהג לאכול מדי בוקר קורנפלקס תלמה. קופסת הקורנפלקס נרכשה על-ידי אמו בתאריך 25 ביולי 2016.

בכתב התביעה, שהוגש בידי עו"ד יעקב דוידוויץ', מתואר כי מזה למעלה משבוע ימים סובל הנער מכאבי בטן המלווים בשלשולים וכן תחושת חום. הרופא קבע כי מדובר בגסטרואנריטיס, מחלה שנגרמה עקב זיהום שנגרם על-ידי חיידק סלמונלה מסוג NTS - לפי טענת הרופא - כתוצאה מצריכה של דגני בוקר נגועים בחיידק.

בתביעה מעריכים כי סכום התביעה עומד על 15.1 מיליון שקל, בתחשיב לפיו קבוצת התובעים מונה 5,000 איש שצרכו את מוצרי הקורנפלקס בתקופה הרלוונטית, מתוכם מוערך כי 50% סבלו מתסמינים שהסבו להם סבל, להם נטען כי מגיע פיצוי בסך 6,000 שקל כל אחד. 

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988