נתניהו תוקף: "כץ מחזיק את הנוסעים כבני ערובה"

בשיחות עם מקורבים: "אני מזועזע מהפגיעה הצינית של השר כץ בנוסעים ובחיילים" ■ "מדובר במשבר מלאכותי שנועד לפגוע בתדמיתי בציבור"

בנימין נתניהו / צילום: יחצ
בנימין נתניהו / צילום: יחצ

המשבר בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה, ישראל כץ, ממשיך להחריף כשברקע החלטתו של נתניהו לבטל את כל עבודות הרכבת שתוכננו לשבת. בשיחות עם מקורבים הטיל נתניהו את מלוא האשמה על השר כץ ואמר כי "מדובר במשבר יזום ומיותר מצידו השר ישראל כץ שנועד לערער את היחסים בין רה"מ לציבור החרדי, או לחליפין לפגוע בתדמיתו של רה"מ בציבור הכללי". בשל דחיית העבודות לצאת השבת, תושבת תנועת הרכבות בקו חיפה-ת"א עד יום ראשון בשעה 19:00.

"מלכתחילה לא היה כל צורך ליזום עבודות בשבת", מסרו מקורביו. "ניתן היה לבצע את העבודות במועדים אחרים שלא היו פוגעים לא בציבור החרדי לא בנוסעים ולא בחיילים. ישראל כץ מחזיק את ציבור הנוסעים והחיילים כבני ערובה במשבר המיותר והמלאכותי שיזם, לאחר שנכשל ניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד".

כמו כן הוסיפו מקורביו של נתניהו כי "ראש הממשלה מזועזע מהפגיעה הצינית של השר כץ בנוסעים ובחיילים ועושה הכל כדי למזער למינימום את הפגיעה בציבורים הללו ביממה הקרובה".

 

למרות טענותיו של ראש הממשלה, נשמעו בקואליציה גם קולות שניסו להרגיע את הרוחות. הבוקר באירוע שבתרבות במודיעין טען יו"ר הקואליציה דוד ביטן (ליכוד) כי בניגוד לדבריו של ראש הממשלה, לא ניתן להטיל את האחריות כולה למשבר על שר התחבורה. "כץ אינו אחראי לכל המשבר", אמר.

"יש בינו לבין ראש הממשלה משבר אמון אך הוא צריך להיפתר בדיבורים ולא בפיטורים", אמר יו"ר הקואליציה. "בסופו של דבר כל שרי הליכוד צריכים להתייצב מאחורי ראש הממשלה. במקרה הזה צריכים לנסות לפתור את הבעיה בדיבורים".

בהמשך טען ביטן כי הממשלה לא נכנעה לחרדים. הוא הסביר את דבריו בכך שמדינת ישראל הינה מדינה יהודית, ובכל זאת "הכול פתוח בה בשבת". "הרכבת עושה עבודות בשבת מטעמי נוחות ושיקולים כלכליים". ביטן אף הודה כי בינתיים הפתרון הזמני עליו סיכמו ראש הממשלה נתניהו והשר ליברמן, יספק מענה לחיילים בלבד לאוכלוסייה כולה.

צרו איתנו קשר *5988