קריסת החניון העלתה חשש לנזק במבנה "אסותא"

על פי הערכות, מה שגרם לחששות הכבדים הוא לא רק עצם הקריסה של החניון הסמוך שגרמה לרעידה גדולה, אלא גם הדיווחים על חדירה של מים מהירקון אל אזור החניון שחולק למעשה את אותה פיסת קרקע עם אסותא

בית חולים אסותא ברמת החייל / צילום: תמר מצפי
בית חולים אסותא ברמת החייל / צילום: תמר מצפי

בשעה שצוותי החילוץ באתר קריסת החניון ברמת החי"ל עסקו בחיפוש אחר נעדרים, מסתבר כי גם בבית החולים הפרטי "אסותא", שצמוד למקום התחוללה דרמה של ממש. ל"גלובס" נודע כי מהרגע שקרס החניון ביום שני האחרון, בכירים באסותא ובהם המהנדס הראשי עדי שבתאי העלו חשש כבד מפני פגיעה במבנה, ששוכן בעצמו מעל חניון תת-קרקעי גדול.

ראשי אסותא, היו"ר פרופ' שוקי שמר והמנכ"ל הנכנס פרופ' ארי שמיס, הזעיקו את ישראל דוד, מבכירי המהנדסים האזרחיים בארץ שתכנן בשעתו את בית החולים, והוא ערך יחד עם צוותו בדיקה במקום וקבע כי אפשר להסיר את החשש.

על פי הערכות, מה שגרם לחששות הכבדים הוא לא רק עצם הקריסה של החניון הסמוך שגרמה לרעידה גדולה, אלא גם הדיווחים על חדירה של מים מהירקון אל אזור החניון שחולק למעשה את אותה פיסת קרקע עם אסותא.

דוד עצמו שהה בשעת קריסת החניון בבוקרשט שברומניה, במסגרת עבודתו. הוא הפעיל את אנשי משרדו והגיע לישראל יממה לאחר מכן. באסותא אישרו את הפרטים והוסיפו כי קיבלו דוח מפורט שלא נגרם כל נזק מבני למבנה.