הראל פיננסים: כך תשקיעו בבורסה בתקופת החגים בישראל

בבית ההשקעות ממליצים להכין את תיק המניות ולהתכונן לתנודתיות רבה בשווקים בחודש אוקטובר, הממועט בימי מסחר ■ ממליצים לשמור על חשיפה מנייתית מוגבלת והגדלה מתונה של הרכיב הקונצרני

בורסת תל אביב / צלם: בלומברג
בורסת תל אביב / צלם: בלומברג

כלכלני הראל פיננסים ממליצים למשקיעים לשמור על חשיפה מנייתית מוגבלת בתיק ההשקעות בחודש אוקטובר - חודש שצפוי להיות ממועט בימי מסחר לאור החגים הרבים שחלים בישראל. הכלכלנים ממליצים להכין את תיק המניות ולהתכונן לתנודתיות רבה בשווקים.

לאור מיעוט ימי העסקים בשוק המקומי בחודש אוקטובר, מייחסים בהראל פיננסים משמעות גבוהה יותר לתשואה השוטפת, וממליצים על הגדלה מתונה של הרכיב הקונצרני והמח"מ בתיק האג"ח. 

בהראל פיננסים מתייחסים לאירוע המרכזי בשווקים בתקופה האחרונה - החלטת הריבית של הפדרל ריזרב בארה"ב, שבה החליט הבנק בפעם נוספת שלא להעלות את שיעורי הריבית. הכלכלנים מציינים כי המסר שהופנם בשווקים הוא שהמדיניות המוניטרית תישאר מרחיבה - מגמה שתומכת בחשיפה לאפיק המנייתי.

"אחרי החלטת הריבית בארה"ב מסתמן כי בשווקים יש נכונות מחודשת להגדלת סיכונים. על רקע העובדה שהריביות נמוכות והתשואות האבסולוטיות נמוכות, נראה כי התמהיל הזה מבטיח אמנם שוק חיובי - אך תנודתי מאוד", כותבים הכלכלנים. "המשמעות הינה המשך השקעה גם בנכסים מסוכנים, תוך הקפדה על פיזור ותמחור".

גם באירופה צופים הכלכלנים את המשך מדיניות ההרחבה הכמותית, גם מעבר לפברואר 2017 (המועד שבו אמורה להסתיים תוכנית ההרחבה באירופה), וזאת לאור נתוני האינפלציה והצמיחה הנמוכים. המשך ההרחבה הכמותית ומחירי המניות הנמוכים יחסית אמורים לתמוך בחשיפה למניות, אולם כלכלני הראל פיננסים לא ממליצים על כך לאור היות 2017 שנת בחירות במספר מדינות משמעותיות בגוש האירו.

בשוק המקומי, מציינת הסקירה את שיפור ביצועי מניות התרופות, בדגש על אופקו  ו-פריגו . כמו כן, מניות הנדל"ן מראות ביצועים נאים על רקע המשך מדיניות הריבית הנמוכה. סקטור אחרון שזוכה להמלצה הוא סקטור הבנקים, לאור ההצלחה ביישום דרישות באזל - והצפי לחזרת חלוקת הדיבידנדים בענף.

בשוק האג"ח הקונצרני בישראל, הכלכלנים ממליצים על הגדלה של האפיק הקונצרני לכ-40% מתיק ההשקעות, בעיקר בדירוגי ה-A.

צרו איתנו קשר *5988