מגדל עלית ברמת גן: אין היתר לבניית חמש קומות נוספות

ועדת הערר בר"ג פסלה את הבקשה של היזם, חברת מצלאוי ■ במועצת העיר מרוצים: "לשים סוף לתרגילים ומניפולציות שמבקשים יזמים לעשות על חשבון כולנו"

סמי מצלאוי / צילום: איל יצהר
סמי מצלאוי / צילום: איל יצהר

מגדל עלית ברמת גן, שבונה חברת מצלאוי, לא יקבל היתר לבניית חמש קומות נוספות, כך קבעה ועדת הערר. מגדל עלית נחשב לפרויקט הדגל של חברת מצלאוי, ברחוב ז'בוטינסקי 16 ברמת גן, מול מגדל משה אביב. המגדל תוכנן להיות בן 34 קומות ו-168 דירות. כעת נראה כי המגדל יהיה בן 29 קומות ו-145 דירות, אלא אם מצלאוי יבחר להמשיך הליך תכנוני מול הוועדה המחוזית.

התוכנית למגדל עלית, אושרה בשלבים. זאת השיטה הרווחת לאישור תוכניות בנייה, דבר שפותח פתח לעיוותים, פרצות, תקלות והקלות. בספטמבר 2011 אושרו חמש קומות מרתפי חניה וקומת מסחר על הקרקע, ובספטמבר 2012 עודכנה התוכנית ל-6.5 קומות של מרתפי חניה. ביוני 2013 אושרה תוכנית להקמת בניין בן 18 קומות ו-107 דירות מעל החניות, באוקטובר 2014 עודכנה התוכנית המאושרת ל-29 קומות עם 145 דירות וכן נעשו שינויים בקומות המרתפים. בינתיים, בשטח, נסגרו חללים פנימיים בדירות והקטינו אותם במאות מטרים.

בהמשך, בתחילת דצמבר 2015 הגיש היזם בקשה לתוספת 20% דירות, כלומר עוד 23 יח"ד. בדצמבר הוחלט לאשר את הבקשה בתנאים, וביניהם דרישה לפתוח את אותם חללים בדירות. היזמים מצידם קראו לחללים הללו "מחסנים" ודרשו מהוועדה המקומית הסברים לכך שאין אישור לתוספת בנייה על הגג. מצלאוי פנתה לוועדת הערר ובמקביל הוגשו עררים נגדה, אולם תוצאותיו של הערר לא היו לטובת מצלאוי.

חבר מועצת עיריית רמת גן, עו"ד רועי ברזילי: "החלטת ועדת הערר הוכיחה כי היא מסוגלת לשים סוף לתרגילים ומניפולציות שמבקשים יזמים לעשות על חשבון כולנו. הניסיון של חברת מצלאוי להטעות את הוועדה המקומית לחשוב שנותרו בידיו זכויות בנייה לא מנוצלות ולאפשר לו הקמת 5 קומות נוספות נכשל". לדברי ברזילי, נציגי המכירות בחברה שיווקו את הדירות ככאלו עם חללים שאין מניעה לפתוח אותם בעתיד, לאחר קבלת טופס 4 והתגאו כי נשיא בית משפט עליון (לא ברור אם לשעבר או בהווה) הוא בין הרוכשים, שופט בכיר נוסף ועשרות אנשי עסקים בכירים.

בעיריית רמת גן מאשימים את ההתנהלות הקלוקלת של העירייה הקודמת. המהנדסת עליזה זיידלר-גרנות, אמרה: "כיום ההיתר מפוצל לכל היותר לשני חלקים - לקומות ולמרתף וזאת אחרי שבוועדה מאושר הבניין כולו".

מחברת מצלאוי נמסר בתגובה כי הם בוחנים את ההחלטה ויפעלו בהתאם להנחיות ועדות התכנון.

צרו איתנו קשר *5988