דוח צוק איתן: מבקר המדינה יערוך שימוע נוסף לראש הממשלה

רגע לפני פרסום הדוח שעוסק בכשלי המבצע בעזה, בדגש על הטיפול באיום המנהרות, צפוי שפירא לערוך שימוע נוסף לנתניהו - לבקשתו ■ רה"מ מתכוון להציג למבקר 13 דיוני קבינט שבהם עלה נושא המנהרות

בנימין נתניהו יוסף שפירא / צילום: תמר מצפי
בנימין נתניהו יוסף שפירא / צילום: תמר מצפי

בצעד חריג, רגע לפני פרסום דוח מבקר המדינה בדבר מחדל המנהרות במהלך מבצע "צוק איתן", מבקר המדינה יוסף שפירא צפוי לערוך שימוע נוסף לראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת השבוע הבא, בהתאם לבקשתו.

החלטת נתניהו לבקש שימוע נוסף מלמדת בעיקר על החשיבות שמייחס ראש הממשלה לדוח, שעלול לפגוע בתדמית הביטחונית שלו. נתניהו ביקש לערוך שימוע נוסף בכדי להציג למבקר מידע על 13 כינוסים של הקבינט, שבהם לטענתו עלה נושא המנהרות לדיון במפורש.

בהקשר זה יש לציין כי נתניהו כבר קיבל הזדמנות להציג את דבריו בפני המבקר בנושא. במשרדו של המבקר שפירא מאשרים כי אכן יתקיים שימוע נוסף, אך הוא יעסוק בנושאים שלא עסקו בהם בשימועים הקודמים, כמו הפרק האחרון בדוח - העוסק בדין הבינלאומי.

יו"ר ועדת הכנסת לביקורת המדינה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), הביעה חשש שהמהלך המדובר יוביל לעיכוב נוסף בפרסום הדוח, שלו צפים בדריכות המערכת הפוליטית. לדבריה, גל שימועים מהסוג הזה עלול לשנות את מועד הפרסום המתוכנן.

מנגד, במשרד המבקר מדגישים כי אין שינוי בלוחות הזמנים בעקבות השימוע הנוסף המתוכנן. 

צרו איתנו קשר *5988