חיכיתם לאחרי החגים? תיהנו מחופשה במחיר זול עד 50%

מחירים לדוגמה: חבילות נופש לברצלונה בכ-540 דולר, טיסות לניו-יורק בפחות מ-600 דולר ■ גם היעדים משתנים בהתאם לעונה, כשאת יעדי הבטן-גב מחליפות ערים גדולות

כמדי שנה, מי שישכיל לתכנן נסיעה לחו"ל "אחרי החגים", ירוויח לא רק נמל תעופה ריק ומזמין אלא גם מחירים שזולים בעד 50% ממחירי החגים. מה למשל? חבילות נופש לברצלונה בכ-540 דולר, טיסות ממלטה בפחות מ-300 דולר, טיסות לניו-יורק (עם עצירה) בפחות מ-600 דולר ועוד. 

גם היעדים לחופשה משתנים בהתאם לעונה: את יעדי הבטן-גב מחליפות ערים גדולות דוגמת ניו-יורק, ברצלונה, רומא, לונדון פראג, וינה וכדומה.

הצניחה בהיקף ההזמנות מובילה למבצעים בקרב סוכני הנסיעות, כפי שמסבירה מנהלת השיווק של אשת טורס, גלית זכאי: "מאחר שרבים כבר ניצלו את החגים לחופשה השנתית, סוכנויות הנסיעות יוצאות במבצעים אטרקטיביים על-מנת לעודד את יציאות אחרי החגים. מחירי הנופשים כעת זולים בכ-30%-40%, בעיקר כאשר מדובר על חבילות נופש באמצע השבוע". הכוונה היא לנופש ב"יעדים הקלאסיים" באירופה, אליהם מצטרפים יעדים כמו מלטה, סיציליה ובאטומי.

תמר גרזון, מנכ"לית אתר השוואת המחירים Travelist, מתייחסת לירידה החדה בביקושים הגורמת לפערים במחירי הטיסות כעת לעומת תקופת החגים, אולם לא רק. לדבריה, "שיעורי הירידה החדים, שרובם נעים בין 40%-60%, נובעים גם מההיצע הגדל של טיסות מישראל ליעדים רבים יותר בחו"ל ומהתחרות העזה בין חברות התעופה במיוחד בתקופה זו של השנה". 

דורון חדד, סמנכ"ל השיווק בתלמה נסיעות ותיירות, מבדיל בין הנוסע הפרטי לבין הנוסע העסקי, בהיבט של ההבדלים במחיר לאור הביקוש המשתנה. "בסקטור הפרטי, צניחת המחירים עומדת על 30%-40% במחירי החופשות והנופשים, בשעה שבסקטור העסקי דווקא צפויה עלייה במחירים, משום שבחודש אוקטובר נרשמה ירידה משמעותית בנסיעות עסקיות עקב ריכוז חגי תשרי. לכן בחודש נובמבר, רגע לפני חגי דצמבר בחו"ל, אני צופה תנועה ערה מבחינת טיסות עסקיות".

כוונת חדד היא לכרטיסי טיסה שלא בהכרח נמכרים במחלקות העסקים אלא כרטיסים שלרוב רוכשים הצרכנים העסקיים, כלומר כאלה עם גמישות לביטולים או לשינויים או כרטיסים שנרכשים ברגע האחרון.

גם במונה טורס מזהים שיעורי ירידה של כ-40% בחופשות ביעדי אירופה, בהם לונדון, פריז וברלין. עם זאת, מירה בטיש, מנהלת השיווק של מונה טורס, מציינת כי יעדים שמוגדרים כחופשות יוקרה ביעדים אקזוטיים שומרות על איזון יחסי במחיר, ולא נראה בהן שינוי משמעותי בתקופות של לפני החגים ולאחריהם. כך, למשל, חופשה לזנזיבר (מ-1,400 דולר) או למאלדיביים (מ-2,125 דולר).

הסיבה לכך, לדבריה, היא ש"לרוב נסיעות ליעדים אלה מבוססות על טיסות סדירות דרך יעדי ביניים אשר מייקרים את החבילה, זאת לצד מזג-האוויר היציב והחמים שגורם למחירים להישאר קבועים בבתי המלון ברוב חודשי השנה".

הספונטניים ישלמו אפילו פחות: באפליקציית "חוליו", המציעה טיסות של הרגע האחרון, מצאנו למשל טיסה לברצלונה ב-300 דולר וטיסה לורנה ב-200 דולר.

כרמית דותן, מנכ"לית "חוליו", מתייחסת למידת הספונטניות של הצרכנים הישראלים. לדבריה, "ב-2016 אנו רואים עלייה קלה במידת הספונטניות, העומדת על ממוצע של 1.94 ימים הזמנה לפני מועד הטיסה, לעומת 2.12 ב-2015". 

דוגמאות-לחבילות-בחודש-נובמבר
 דוגמאות-לחבילות-בחודש-נובמבר

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988