מכה לקלינטון: ה-FBI החל בבחינה מחודשת של פרשת המיילים

ממכתב ששלח מנהל ה-FBI לחברי קונגרס עולה כי החקירה העלתה ממצאים מפתיעים שמחייבים בחינה מחודשת של הפרשה

הילארי קלינטון / צילום: רויטרס
הילארי קלינטון / צילום: רויטרס

11 ימים לפני הבחירות בארה"ב סופגת המועמדת המובילה, הילארי קלינטון, מכה מפתיעה. כלי התקשורת בארה"ב מדווחים היום (ו') כי מכתב ששלח יו"ר ה-FBI לחברי הוועדה המיוחדת של הקונגרס מעלה כי בתקופה האחרונה חלה התקדמות מפתיעה בחירת פרשת האי-מיילים של קלינטון, התקדמות שמחייבת בחינה מחדש של הנושא.

המהלך המפתיע של יו"ר ה-FBI בא לאחר שמוקדם יותר השנה החליט משרד המשפטים שלא להגיש כתב אישום נגד קלינטון על התנהלותה בתחום השמירה על חיסיון מסמכים מסווגים של מחלקת המדינה בתקופה שכיהנה כמזכירת המדינה.

כזכור, קלינטון הואשמה כי בזמן שכיהנה כמזכירת המדינה, היא השתמשה בשרתי מייל פרטיים שלה ולא בשרתים המאובטחים של מחלקת המדינה. חלק מהמסמכים הגיעו לידי אתר וויקיליקס, שמפרסם אותם וגורם למבוכה לא קטנה לשירותי החוץ של ארה"ב ולקלינטון עצמה. במהלך החקירה נפוצו ידיעות כי מקורבים לקלינטון ניסו להניע את ה-FBI מלחקור לעומק את הפרשה ולהבין את מידת הפגיעות של ארה"ב כתוצאה מדליפת המידע.

קלינטון נמצאת בימים אלה במערכת בחירות דרמטית כשסקרים חדשים מדווחים כי הפער בינה לבין המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ מצטמצמים לכדי 2% בלבד, וזאת למרות השערוריות שנקשרות סביבו. המשך החקירה סביב קלינטון וחשיפות נוספות של ממצאיה עלולים להביא למצב קיצוני שבו קלינטון עלולה לאבד את הנשיאות לטובת טראמפ.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988