זו התגובה האישית והחריפה של נתניהו נגד רביב דרוקר

(עדכון) - רה"מ פרסם תגובה חריפה בעמוד הפייסבוק שלו לתחקיר של דרוקר בערוץ 10 בנוגע לרשימת המתנות שהעניק המיליארדר ג'יימס פאקר לבנו של נתניהו, יאיר ■ דרוקר לא נשאר חייב והעלה תגובה שכנגד

רביב דרוקר ובנימין נתניהו / צילום: יוסי כהן ואמיל סלמן - הארץ
רביב דרוקר ובנימין נתניהו / צילום: יוסי כהן ואמיל סלמן - הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אתמול (ב') תגובה חריפה בעמוד הפייסבוק שלו נגד העיתונאי רביב דרוקר, בתגובה לתחקיר ששודר בערוץ 10. "הניסיון הנואש והפתטי של הפוליטיקאי רביב דרוקר להכפיש את ראש הממשלה, באמצעות טפטוף בלתי פוסק של כזבים ושטיפת מוח, נועד לעשות רצח אופי לראש הממשלה ולבני משפחתו", כתב נתניהו.

לפני כשבועיים דרוקר חשף את הקשר בין ראש הממשלה למיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר. פאקר רכש בית סמוך לביתו של נתניהו בקיסריה, הגיש בקשה לתושבות קבע בישראל ואף נתן לבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, להשתמש בדירתו היוקרתית במלון רויאל ביץ'. אתמול חשף דרוקר כי פאקר העניק לנתניהו הצעיר שורה של מתנות והטבות.

 

כך למשל, דרוקר טוען כי בספטמבר 2015, כשראש הממשלה יצא עם פמלייתו לעצרת האו"ם בניו-יורק, הבן יאיר הצטרף לנסיעה והתאכסן במלון יוקרה על חשבון פאקר. במקרים אחרים, נטען בתחקיר, פאקר מימן ליאיר חופשות. דרוקר ציין עוד כי בכל החופשות שהעניק לו פאקר, יאיר נתניהו תמיד היה מלווה במאבטחים, ובחלק מהמקרים הוא צירף כמה חברים לחופשה - גם הם, כך נטען, על חשבון המיליארדר האוסטרלי. 

דרוקר טוען כי אחת האפשרויות לכך שפאקר היה "נדיב" במיוחד עם משפחת נתניהו היא "חוק ארנון מילצ'ן" שנחקק ב-2008. מדובר בחוק שנותן הטבת מס משמעותית לטייקונים שבוחרים לעבור לשלם מסים בישראל. פאקר לא יהודי, ולכן זה יקשה עליו, כי הוא צריך לקבל קודם כל מעמד של תושב כדי שיוכל ליהנות מהסעיף.

ערוץ 10 פרסם תגובה חלקית של נתניהו, אלא שנתניהו פרסם את התגובה המלאה, בסגנון האישי והתוקפני שמאפיין את תגובותיו לאחרונה, בעמוד הפייסבוק שלו - והיא מובאת כאן כלשונה: 

"ברכות לתוכנית הרכילות 'ערב טוב עם גיא פינס' לרגל הצטרפותו של רביב דרוקר לצוות התוכנית. לאחר שלא מצא כלום במצולות הצוללות, דרוקר עבר להמצאה בדיונית חדשה וחובקת-עולם. החיפוש הנואש של דרוקר אחר קונספירציות כבר מביך את כולם, חוץ מאת שולחיו מהקרן החדשה לישראל.

"אנחנו מצרפים את תגובתנו אותה ערוץ 10, שמרבה להטיף על חופש הביטוי, צינזר הערב כהרגלו.

"הניסיון הנואש והפתטי של הפוליטיקאי רביב דרוקר להכפיש את ראש הממשלה, באמצעות טפטוף בלתי פוסק של כזבים ושטיפת מוח, נועד לעשות רצח אופי לראש הממשלה ולבני משפחתו. דבר זה אינו חדש אצל רביב דרוקר. הוא שקוף וידוע לכל הציבור.

"עצוב לראות שיושרה והגינות בסיסית אינם מעניינים את דרוקר. מרדיפה יומיומית אחרי ראש הממשלה ורעייתו, הוא נודד כעת גם לבניו של ראש הממשלה, שהם אנשים פרטיים ולא בחרו בחיים הציבוריים.

"מעניין שילדי פוליטיקאים בכירים אחרים, כולל ילדי נשיאים וראשי ממשלה לשעבר (למשל ילדיו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט יכולים לספק תחקיר מרתק), פחות מעניינים את דרוקר ואת מממניו בקרן החדשה.

"ככלל, התקשורת הישראלית מרשה לעצמה להכפיש באופן שיטתי שכזה רק את בניו של ראש הממשלה נתניהו, עוד מאז היותם ילדים רכים (לדוגמה, חיקוי ב'חרצופים' של יאיר שהיה ילד בן 3 זכה להתעלמות מביקורת בתקשורת, וגם 'שוחרי זכויות הילד' נעלמו והשתתקו).

"ובתוך כך - עצוב לראות איך דרוקר מצליח לקבוע בכל פעם שיא חדש של עיתונות ירודה, זדונית ומבישה, אפילו בהשוואה לתקשורת הישראלית המוטה מלכתחילה.

"יאיר הוא אזרח פרטי וסטודנט שלא חייב דין וחשבון לאף עיתונאי. מר פאקר הוא חבר קרוב של המשפחה ושל יאיר, וככזה הוא היה נוכח כמה וכמה פעמים בנאומיו של ראש הממשלה בחו"ל במשך השנים. זכותו המלאה של יאיר להתארח אצל חברים, בדיוק כפי שדרוקר עושה זאת בחו"ל.

"צר לנו שדרוקר שוב משדר רכילות צהובה, המעוותת את המציאות ומבוססת על שקרים מוחלטים וחצאי אמיתות, והכול במסווה של 'תחקיר רציני' כביכול".

דרוקר לא נשאר חייב ופרסם גם הוא תגובה בעמוד הפייסבוק שלו: 

"לפני גל התלונות שהאתר נפל, שוב. הנה הטקסט:
הטיעון העיקרי של ראש הממשלה נגד הכתבה שפרסמנו אתמול היא שמדובר ברכילות. יאיר נתניהו אינו איש ציבור (נכון), הוא סטודנט וזכאי לפרטיות (צודק). נתניהו, כמובן, יודע מצוין שזו ממש לא הנקודה, ולא מכיוון שיאיר ואבנר מאובטחים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע (על לא עוול בכפם) מכספי משלם המסים ומוסעים באוטו ממשלתי עם נהג ממשלתי. לא בגלל זה. זו סתם שחיתות של אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה, שלא מסוגל לעמוד מול התביעות של משפחת נתניהו.

"הנקודה היא אחרת לחלוטין. סגנית השר לשעבר, פאינה קירשנבאום, זומנה זה מקרוב לשימוע, והיא נחשדת בשוחד, בין השאר על כך שתנועת 'עזרא' מימנה כרטיסי טיסה לבת שלה. האם הבת של פאינה היא אשת ציבור? האם היא לא זכאית לפרטיות? האם המנכ"ל של 'עזרא', דני אלינסון, הוא לא חבר של פאינה? אני מוכן להעריך שאלינסון היה בקשרים הרבה יותר חברותיים עם פאינה מאשר ג'יימס פאקר עם בנימין נתניהו, ובכל זאת המשטרה לא רואה במימון של הבת של פאינה עניין רכילותי, והקריירה הפוליטית של פאינה הסתיימה על הדבר הזה, בין היתר.

"ניצב מנשה ארביב איבד את עמדתו העוצמתית במשטרה, בין השאר כי בנו צחי קיבל הטבות לכאורה ממקורבי הרב פינטו. האם צחי ארביב הוא איש ציבור? הוא לא זכאי לפרטיות? זו לא רכילות? בסופו של דבר כתב האישום נגד ארביב לא כולל את העניין הזה, כי הפרקליטות חשבה שתתקשה להוכיח שמנשה ארביב ידע מה מקבל הבן שלו. במקרה של נתניהו, הוא לא יוכל לטעון שלא ידע מה קיבל יאיר נתניהו מפאקר.

"להמשיך? מרים פיירברג חשודה עכשיו, בין השאר, בגלל הטבות שקיבל הבן שלה. אביגדור ליברמן נחקר בזמנו בעקבות כספים שקיבלה בתו. אריאל שרון כמעט עמד לדין על כספים שקיבל גלעד שרון, בנו. הבן של פיירברג, הבת של ליברמן וגלעד שרון לא היו אישי ציבור, ואף אחד לא ראה בזה רכילות. כולם הבינו את החומרה שבעניין.

"שלוש חופשות הפאר שקיבל יאיר נתניהו מפאקר, לפעמים לא לבד והלילות בביתו של פאקר בתל-אביב, שוות ביחד כמה עשרות אלפי שקלים לפחות. אולי יותר. ביאכטה של פאקר, הכלל הוא שאף אחד לא משלם. החברים יורדים באיביזה או באיטליה, חוגגים, חוזרים - הכול על חשבון פאקר. האחוזה באספן וחופשת סקי שם שווה הרבה מאוד כסף ובטח כמה לילות במלון המפואר בניו-יורק. השאלה היחידה היא למה פאקר נותן את זה ליאיר, והאם היה נותן את זה אם אבא של יאיר לא היה ראש ממשלת ישראל".

צרו איתנו קשר *5988