חיים בסרט: מי הגיע להשקת מתחם הסינמה סיטי בנתניה?

מרים פיירברג, ראש העירייה, הגיעה להשקה יומיים בלבד לאחר ששבה ללשכתה בתום היעדרות של שלושה חודשים בהם נחקרה בחשד לקבלת שוחד

יצחקי ורוטר /  צילום: אבי בקשט
יצחקי ורוטר / צילום: אבי בקשט

האחים לאון ומשה אדרי חגגו אתמול (ד') את חנוכת מתחם הסינמה סיטי החדש בנתניה. לאירוע החגיגי הגיעו רבים מאנשי ונשות העסקים, בהם אורחת כבוד שמשכה תשומת לב רבה. מרים פיירברג, ראש העירייה, הגיעה להשקה יומיים בלבד לאחר ששבה ללשכתה בתום היעדרות של שלושה חודשים בהם נחקרה בחשד לקבלת שוחד.

פיירברג אמרה במקום כי "מדובר ביום חג וחלום שהתגשם", אולם היא לא התכוונה לחזרה ללשכה, אלא דווקא לפתיחת המתחם החדש. פיירברג גם התגלתה כמשעשעת ומשועשעת. היא פנתה לרן פדרמן, מבעלי מתחם רוגובין-פדרמן עליו הוקם הקומפלקס החדש, ואמרה "אני רואה שכל הקהל הצטייד בפופוקורן לקראת הסרט אבל פדרמן דווקא ציפה לקבל ממליגה".

עוד במשיקים: משה ולאון אדרי ורעיותיהם, פנינה וסולנג'; יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון ורעייתו קלודין; קובי רוגובין, יו"ר קבוצת רוגובין; שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון ורעייתו ענת; גיל אגמון, בעל השליטה בדלק מערכות רכב ואורית אלסטר, ראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט; ירון אשל, מנכ"ל גזית גלובס ישראל; ישראל טראו, מנכ"ל בנק איגוד; יקי בריגה, מנכ"ל ומבעלי בריגה נדל"ן; עו"ד דוד אפרתי; אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום ורעייתו ורד ורבים אחרים.

הווידוי של איילה חסון

וגם: האם שכר המנכ"לים המשותפים של קסטרו זהה?

השבוע ערכה עמותת נטע המקדמת מרכז לפיתוח קריירה בקרב נשים, כנס שמטרתו לדון באתגר פיתוח הקריירה.

איילה חסון, שהנחתה את הכנס, סיפרה על הבמה כיצד לפני יותר מעשור, כאשר נפרדה מבעלה ומהבת שלה, כדי לטוס לוושינגטון לסקר פגישה בין ראש הממשלה שרון לבין הנשיא בוש, פנתה אליה אישה בשדה ושאלה אותה איך היא מרשה לעצמה לנסוע ולהשאיר את בתה מאחור. לדבריה, היה שם כתב נוסף, שגם הוא בדיוק נפרד מבתו, אולם השאלה פנתה אל חסון בלבד.

חסון הוסיפה והתוודתה שכשהיא עבדה בארגון ציבורי, היא הרוויחה פחות מכל הגברים שעבדו שם. אולם כשנשאלה על המצב הנוכחי רק ענתה בחיוך "עכשיו אני עובדת בארגון פרטי. אני לא חושפת".

ד"ר יעל יצחקי, מנכ"לית נטע, פתחה את הכנס ואירחה בהמשך את אפרת דובדבני, מנכ"לית מרכז פרס לשלום ואת גבי רוטר, מנכ"ל משותף בחברת קסטרו. אפרופו שכר, רוטר ציין כי המשכורת שלו ושל אתי רעייתו, המנכ"לית המשותפת, זהות. הוא סיפר שהיה עליהם להוכיח שאכן שניהם מנהלים בפועל את העסק, מכיוון שלא כולם האמינו שזה אכן קורה.

מאמץ נושא פרי

האם הנהלת אורקל ישראל הביאה את ענני הגשם?

בזמן שרבים מתלוננים שהחורף לא מגיע, השבוע נפתח שבוע אורקל, כשכולו בסימן עננים - וירטואליים ולא וירטואליים. לכבוד האירועים נפתחה תערוכת צילום של צלמים חובבים שניסו למצוא עננים בשמיים, מה שאולי עזר להביא את הגשם שחלקנו ייחל לו.

עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל; אילן שפיגלמן, סמנכ"ל החברה וזיו מנדל, מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה, פתחו את אירועי השבוע. השלושה אף העיזו והדגימו גאדג'טים לגיקים ואנשי היי-טק, בהם אופני כושר עם בלנדר, באמצעותם ניתן לדווש וליהנות בתום הדיווש ממיץ פירות.

הזמנה לפגישה עם דייויד וורטיים

דייויד וורטיים, עורך בכיר במגזין Foreign Policy האמריקאי העוסק בפוליטיקה, יחסים בינלאומיים ומדיניות הפנים והחוץ של ארה"ב, ייקח חלק בוועידת ישראל לעסקים במסגרת מושב מליאה מיוחד שיעסוק בתנודות במאזן הכוחות הגלובלי.

וורטיים, מומחה בינלאומי לענייני סין, מנהל את המדור הקרוי Tea Leaf Nation ("אומת עלי התה"), המתמקד במדיה חברתית, רגשי הציבור ובקשרים בין ארה"ב לסין. בעת עבודתו במגזין הוא השיק מיני סדרות וכן הוציא לאור את המאמרים הראשונים שפרסם המגזין אי פעם בשפה הסינית.

וורטיים העיד על חופש התקשורת בסין בפני הוועדה של הקונגרס המנטרת ומדווחת על סוגיות כלכליות ובטחוניות בין ארה"ב לסין.

בעברו התמחה בדיני חברות וניירות ערך בפירמת עורכי הדין Cravath, Swaine & Moore בניו יורק וב-Milbank, Tweed, Hadley & McCloy בהונג קונג. הוא מתנדב בחיל השלום (בסין), עמית לנושא ביטחון ב"פרויקט טרומן", ומנהל משותף בקבוצת המומחים לנושא סין, חבר במועצה לקשרי חוץ וכן בוועדה הלאומית לקשרי ארה"ב-סין.

צרו איתנו קשר *5988