חיי פאר מטורפים: כך הסתבך השחקן הרווחי בהיסטוריה

ג'וני דפ, שחקן הקולנוע הרווחי בהיסטוריה, החליט לתבוע את חברת מנדל ניהול פיננסים, שהייתה אמונה על ניהול עסקיו ב-17 השנים האחרונות ■ אלא שזו בתגובה החליטה לחשוף לעולם את אורח חייו הראוותני שהוביל לקריסתו

ג'וני דפ/ צילום: רויטרס
ג'וני דפ/ צילום: רויטרס

ג'וני דפ, כוכב סדרת הסרטים "שודדי הקאריביים", "צ'רלי וממלכת השוקולד", "המספריים של אדוארד" ועוד רבים וטובים אחרים, החליט לתבוע את חברת מנדל ניהול פיננסים, שהייתה אמונה על ניהול עסקיו ב-17 השנים האחרונות, בסכום של 25 מיליון דולר.

בתביעה טוען דפ, שנחשב גם לשחקן המרוויח ביותר בהיסטוריה של הקולנוע, כי חברת מנדל לא שילמה את המסים שלו כראוי מטעמו, חילקה הלוואות לא מורשות מכספו ושילמה משכורות מופרזות בעבור שירותי אבטחה ועוזרים אישיים, מה שהוביל אותו להפסדים של עשרות מיליוני דולרים ולקשיים כלכליים.

החברה הבינה שמסירים את הכפפות והחליטה בתגובה לחשוף לכל העולם את אורח החיים ראוותני של דפ, במסגרתו הוא מבזבז כ-2 מיליון דולר בממוצע בכל חודש. על-פי החברה, דפ מחזיק בכ-14 בתים שונים מסביב לעולם, הוא מוציא כ-30 אלף דולר לחודש על בקבוקי יין שהוא רוכש בכל מקום בעולם, יש לו אוסף עצום של כ-70 גיטרות, והוא גם קניין אובססיבי של פריטי אספנות ממפורסמי הוליווד, בהם מרילין מונרו, ומרלון ברנדו. דפ מחזיק ב-12 חללי אכסון לכל הפריטים הללו, והוא מוציא כ-300 אלף דולר לחודש על 40 מאבטחים ועוזרים אישיים שסובבים אותו 24 שעות 7 ימים בשבוע.

פרט מעניין נוסף שחשפה חברת מנדל הוא שלפני 3 שנים דפ הוציא 3 מיליון דולר על קבורתו של העיתונאי והסופר אנטר אס טומפסון, שאיתו התיידד תוך כדי הסרט "פחד ותיעוב בלס וגאס". במסגרת ההוצאות על ההלוויה, דפ רכש תותח שנבנה במיוחד לטובת פיזור האפר של הנפטר.

דפ מסרב לטוס בטיסות מסחריות וטס רק במטוסו הפרטי שהוצאות האחזקה שלו נאמדות בכ-200 אלף דולר בחודש.

חברת מנדל הצהירה לסיכום כי היא עשתה כל שביכולתה ב-17 השנים האחרונות על-מנת להגן על דפ מעצמו בענייניו הפיננסיים, אבל בסופו של דבר לא נותרה בה היכולת לשלוט בהוצאות המופרזות או לכפות על השחקן החלטות פיננסיות חכמות.