אחרי 4 שעות: הסתיימה החקירה הרביעית של ראש הממשלה

נתניהו נחקר הערב בפעם הרביעית, והחוקרים דרשו ממנו הבהרות בשתי הפרשות בהן הוא נחקר - תיק 1000 ותיק 2000 ■ ההערכה: תידרש לפחות עוד חקירה אחת

בנימין נתניהו / צילום: יחצ
בנימין נתניהו / צילום: יחצ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר הערב (ב') בפעם הרביעית, זאת כפי שפורסם אמש לראשונה במהדורה המרכזית של ערוץ 2.

החוקרים, בראשות תנ"צ כורש ברנור, התייצבו במעונו של נתניהו, ובמשך כ-4 שעות דרשו ממנו לענות על שאלות בשתי הפרשות בהן נחקר: פרשת המתנות - תיק 1000; והמפגשים עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס - תיק 2000.

בשלב זה לא ניתן לקבוע האם זו חקירתו האחרונה של נתניהו - ולפי ההערכה הזהירה ייתכן שהוא יידרש לחקירה נוספת. במקביל נמשכים מאמצי החוקרים לתאם מועדים לחיקורי דין בחו"ל לשני העדים המרכזיים - ג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן. גם בתיק 2000 טרם נגבתה גרסה משלדון אדלסון, בעלי העיתון "ישראל היום".

בערוץ 2 פורסם בסוף השבוע כי החוקרים מבקשים לתאם מועד לחקירה נוספת של נתניהו בפרשת המתנות, הידועה גם בכינויה "תיק 1000" - זאת עקב הנסיעות הרבות של נתניהו לחו"ל - אלה שהיו ואלה שמתוכננות לתקופה הקרובה.

במשטרה התקשו לאחרונה לתאם עם לשכת ראש הממשלה מועד לשם כך: משא-ומתן התנהל בין המשטרה ללשכת ראש הממשלה בעניין זה, ובמשטרה הבהירו כי כל חשוד אחר בפרשה מעין זו שהוא אינו ראש ממשלה, היה נחקר כבר מזמן.

לא רק נסיעות נתניהו מעכבות את התקדמות החקירה, אלא גם קשיים בתיאום חיקורי דין בחו"ל של שני העדים המרכזיים בפרשה: ג'יימס פאקר - שבמקרה שלו קיים קושי מסיבות אישיות רפואיות; וארנון מילצ'ן - שלא ברור מדוע לא מצליחים לקבוע עמו מועד לביצוע ההליך.

עקב הקשיים הללו, במשטרה מעריכים כי חקירת תיק המתנות לא תסתיים עד סוף חודש מארס, כפי שסברו בתחילה - אלא רק במהלך חודש אפריל. ההערכה המרכזית, לפיה ככל הנראה תמליץ המשטרה על העמדה לדין של נתניהו בפרשה, לא השתנתה.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר שלשום בתגובה: "לפני כמה חודשים הודיעה המשטרה כי לא יהיו יותר המלצות שלה להעמדה לדין. אבל במקרה של ראש הממשלה נתניהו - הכול מותר. רק לפני חודש תדרכה המשטרה באופן בוטה שבתיק 1000 התגבשה המלצה להעמיד לדין, ואילו עכשיו הם מתדרכים שצריכים לחקור עוד ועוד. בשביל מה צריכים להמשיך לחקור, אם הם מתדרכים שבכל מקרה ימליצו על העמדה לדין? ככה זה כשמגיעים מראש עם מסקנה, והיא מתנגשת עם העובדות. כפי שאמרנו תמיד: לא יהיה כלום, כי אין כלום".

צרו איתנו קשר *5988